Друзенко пояснив, чому війна триватиме довго
Друзенко пояснив, чому війна триватиме довго

Друзенко пояснив, чому війна триватиме довго

Однією з важливих проблем української армії є нестача мотивованих людей. Також соціальна несправедливість під час війни. Враховуючи те, що багато хто навчився заробляти на війні, триватиме вона довго.

Про це розповів керівник ПДМШ, юрист-конституціоналіст Геннадій Друзенко у розмові з філософом Сергієм Дацюком в ефірі "Альфа та Омега" , пише "Хвиля".

Експерт наголосив, що можна виграти території, але програти майбутнє.

"Так, було б класно, якби ми вийшли [на свої кордони - "Хвиля"], це відновило б принцип покарання за агресію. Але з одного боку, це нічого не гарантує: вийти на свої кордони - значить, війни більше не буде. А з іншого - чи не стане ця перемога прірвою?", - зазначив Друзенко.

Друзенко наголосив, що є проблема – дедалі менше людей хочуть воювати. Бракує мотивованих людей. Оскільки мотивація знаходиться всередині ідентичності, це відсікає людей, які не готові воювати "під прапором Бандери", а готові воювати просто в ЗСУ як, наприклад, російськомовний українець.

Чималу роль відіграє демотиваційний момент із корупцією у військкоматах.

"Коли кажуть, що нам не вистачає зброї, на мою думку, нам не вистачає мотивованих бійців. Скільки б ми не мали дронів... Ці проблеми на довгій дистанції почали вилазити. Плюс, брак соціальної справедливості. Ми бачимо, що під час війни всі багаті люди, які хотіли воювати, - вони вже там [допомагають, воюють і так далі.] А сьогодні це стає "податком" на бідність. Якщо ти не відкупаєшся у військкоматі, не вирішуєш питання, не заносиш, то тебе - хворий чи не хворий - уперед", - окреслив проблему Друзенко.

Також експерт додав, що згуртованість України має бути інклюзивною, широкою. Він навів у приклад американський досвід – чорні та білі воювали разом під час Другої світової війни ще 20 років до скасування расової сегрегації (2 липня 1964 року).

"Нам треба не втратити, або навіть відновити, цю інклюзивність, і соціальну справедливість. Так не повинно бути, щоб артилеристи та зв'язківці замінювали "штурмовиків", а хтось продавав солдатам відпустки. Має бути базовий рівень справедливості в самому війську і поза ним". . Але це знову про образ майбутньої України", - наголосив він.

Друзенко погодився з Дацюком, що демократію на фронті запровадити неможливо, але наголосив, що ми маємо діяти щодо кричучих випадків несправедливості, абсурдної бюрократії у найгірших радянських традиціях.

"У чому проблема? Чому я бачу на фронті стільки рецидивів радянщини? Щоб потягнути "Дію" для фронту, потрібна візія майбутнього", - зазначив він.

Керівник ПДМШ зізнався, що на питання, чи довго триватиме війна, відповідає ствердно.

"Бо, на жаль, багато хто навчився на ній заробляти", - підкреслив він.

Повне відео дивіться тут:

Джерело матеріала
loader
loader