![В Україні не буде інвалідності, як такої: МОЗ підготувало новий законопроєкт](https://thumbor.my.ua/5pXfV1bV_d-13vzywRoMy16Nvss=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fa27e1adf97f72574b90e47a62accf03b.jpg)
В Україні не буде інвалідності, як такої: МОЗ підготувало новий законопроєкт
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу в Житомирі анонсував зміни у питаннях призначення інвалідності за тією чи іншою групою.
З 2025 року планується взагалі відмовитися від цієї практики в межах реформування медико-соціальної сфери, зокрема, медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
– Ми відмовляємося від інвалідності як такої, а говоримо про оцінку втрати функціональності, — сказав Ляшко.
За словами міністра, це глобальна реформа. В її основі – відмова від пострадянської моделі визначання інвалідності.
Найближчим часом МОЗ презентує законопроєкт, який змінює всю методологію встановлення інвалідності.
– У нас зараз проблема в тому, що ми женемося за інвалідністю, бо вона дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічний стан. Це пострадянська модель, від якої ми повинні відмовитися, — підкреслив міністр.
За словами Ляшко, відтепер міжнародний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, стане в Україні національним класифікатором.
Людина з травмою потрапляє на реабілітацію, а звідти, завдяки мультидисциплінарній команді, через електронні інструменти, у тому числі електронний МСЕК, вона скеровуватиметься у відповідні сфери, аби повернути її функціональність.
Попередньо саме так виглядатиме нова методологія. Детальніше суспільство дізнається про неї після презентації законопроєкту.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)