Пишний пояснив, чому Нацбанк перейшов до керованого гучкого курсу гривні
Пишний пояснив, чому Нацбанк перейшов до керованого гучкого курсу гривні

Пишний пояснив, чому Нацбанк перейшов до керованого гучкого курсу гривні

Запровадження Національним банком режиму керованої гнучкості обмінного курсу замість фіксованого курсу не означає, що гривня буде постійно слабшати.

Про це голова НБУ Андрій Пишний заявив Forbes.

Нагадаємо, Нацбанк 3 жовтня запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни НБУ тримав фіксований курс гривні до долара, спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня цього року — 36,57 грн/долар. Після 21 липня офіційний курс впав до 36,62 грн/долар.

За словами Пишного, щоб курс міг рухатися в обидва боки, Нацбанк покриватиме структурний дефіцит валюти на ринку. «Будь-які коливання курсу, чи у бік послаблення гривні, чи зміцнення, будуть суттєво обмежуватися», — запевнив він.

Регулятор міг би і надалі утримувати фіксований курс, але це не пішло б на користь економіці, бо багаторічна фіксація курсу закінчується валютною кризою, додав Пишний.

Очільник НБУ також підтвердив, що компанії-експортери не повернули до України близько 8 млрд дол. валютної виручки (станом на 1 вересня). Про це раніше говорив один зі співрозмовників Forbes.

Проблема повернення валютної виручки має значний вплив на економіку, наголосив Пишний. «НБУ в комунікації з урядом та парламентом щодо адекватних заходів», — додав він.

Є експортери, які максимально затягують повернення валютної виручки у межах дозволеного терміну (180 днів). У разі перевищення цього терміну експортери мають сплатити штраф, проте є шляхи його уникнення, зокрема за допомогою реєстрації фіктивних фірм.

Є й ті, хто намагається взагалі виручку не повертати. Щоб запобігти цьому, Нацбанк планує активізувати спільні зусилля з митницею та податковими органами, заявив Пишний.

Теги за темою
Нацбанк Економіка курс валют
Джерело матеріала
loader
loader