12 жовтня виконавчий комітет Вінницької міської ради ухвалив проєкт рішення міської ради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Вінницької міської територіальної громади, повідомляє Real-Vin.com.
Це рішення передбачає заборону російськомовних пісень і не тільки в місцях загального користування. Під заборону потрапить весь російськомовний культурний продукт в будь-яких формах.
Очільник громади Сергій Моргунов зауважив, що це важливий крок на захист української культури.
«Російська мова асоціюється з агресором, і ми вважаємо за краще, щоб російськомовні пісні не знаходились в активному використанні у Вінниці», — наголосив Моргунов.
У рішенні, яке ухвалив виконком Вінницької міськради, зазначено, що в процесі обговорення врахували численні звернення вінничан.
13 липня Київська міська рада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території столиці. Це стосується, зокрема, аудіовізуальних творів, музичних звукозаписів та концертів.
Аналогічне рішення в липні цього року ухвалила й Чернівецька міська рада.
19 червня 2022 року Верховна Рада заборонила використання пісень російських артистів у громадському просторі.
Раніше OSINT-спільнота Molfar виявила, що близько 10–20% пісень у сотні найчастіших прослуховувань серед українців становлять російські композиції. У першу десятку за популярністю на кількох різних стримінгах увійшли три російські виконавці. При цьому найпопулярнішою категорією серед українських користувачів більшості музичних платформ все ж є українські пісні.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підтримує необхідність підвищення штрафів за використання забороненого російського музичного продукту.
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.