Конституційний суд Грузії визнав робоче турне Європою президентки Саломе Зурабішвілі порушенням та дозволив розпочати процедуру імпічменту. Глава держави відреагувала на рішення та наголосила, що у відставку йти не збірається.
Зурабішвілі сказала, що "європейське майбутнє та демократія були вбиті одним каменем". Її слова процитувало видання "Ехо Кавказу".
"Країна, в якій немає жодного балансу між гілками, не може вважатися демократичною. Це спроба "Мрії" (керівна в Грузії партія "Грузинська мрія"), але час "Мрії" минув. Нехай самі думають, яка Саломе Зурабішвілі була для них кращою. Мене це не цікавить. Мене цікавить, де я більше корисна цій країні – як вільний політик або як президентка, яка продовжить свій мандат. Це покаже найближче майбутнє", – сказала Зурабішвілі.
Вона нагадала виборцям про європейське майбутнє держави, якого вона дотримується.
"Все суспільство об'єднане на цьому європейському шляху, разом ми досягнемо цього. Перший результат буде наприкінці року, хто б не заважав цьому зсередини. А наприкінці наступного року буде вже наступний етап", – заявила Зурабішвілі.
Політик зазначила, що має намір бути у парламенті, коли правляча партія проводитиме голосування за її "імпічмент".
"Я піду до парламенту. І я буду там поруч із цими чоловіками, мені не знадобиться ніхто, щоб мене підтримувати... Вийду, якщо мені дадуть слово, якщо ні, то все одно вийду і скажу все, що треба сказати", – заявила Зурабішвілі.
Президентка подякувала всім, хто її підтримує, та закликала "боротися разом до кінця".
Напередодні лідер "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе заявив, що Зурабішвілі має сама піти у відставку після рішення Конституційного суду.
Зазначимо, що рішення про початок процедури імпічменту підтримали шість членів суду, троє – виступили проти. Конституційний суд обговорював це подання керівної партії "Грузинська мрія" протягом трьох днів.
Зарабішвілі звинуватили у порушенні Конституції через неузгоджені з урядом візити до країн ЄС. Глава КС Грузії Мераб Турава заявив, що висновок є остаточним і не підлягає оскарженню чи перегляду.
Як повідомляв OBOZ.UA, Грузія не підтримала резолюцію ПАРЄ, яка визнає президента Росії Володимира Путіна диктатором. Члени правлячої партії "Грузинська мрія" взагалі не взяли участь у голосуванні.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!