Кардіохірурги з Прикарпаття провели вперше в області протезування низхідного відділу аорти. Вони ж здійснили ще два складних втручання. Всі вони пройшли в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківської міської ради.
Операцію з протезування низхідного відділу аорти робили 43-річному пацієнту із вродженою коарктацією аорти.
Кардіохірург з ЦМКЛ, Тарас Гудзенко каже, людина з такими вадами рідко доживає до цього віку, тому що порушене кровопостачання до внутрішніх органів нижньої частини тіла.
У пацієнта утворилися додаткові дрібні судини – колотералі. Вони при коарктації аорти збільшуються до 1-1,5 см.
Також у чоловіка була порушена низька фракція викиду, майже в два рази нище норми. Після операція вона виросла до 50% при нормі 55%.
Втручання проходило в умовах штучного кровообігу на відкритому серці. Верхня чистина тіла живилась кров’ю від серця, а нижня – від штучного кровообігу.
Зараз пацієнт почувається добре. Скоро на нього чекає другий етап операції – Росса для лікування стенозу аортального клапану.
Другим втручанням була операція Росса з участю професора Олександра Романюка. Це вже дев’яте втручання такого виду проведене в ЦКМЛ.
Під час операція пройшла зміна ураженого аортального клапана на клапан легеневої артерії, аутографт, його в свою чергу замінили на біологічний кондуїт.
Тарас Гудзенко говорить, що це втручання призначено, здебільшого, для молодих людей. Після нього пацієнти повертаються до звичного способу життя, без будь-яких обмежень. Цього разу оперували 50-річного пацієнта, він став найстаршим.
Операція Росса є альтернативою протезування.
Третя операція – військовому Нацгвардії з аневризмою висхідного відділу аорти та важкою недостатністю аортального клапану.
Аорта пацієнта мала надто великі розміри, вони могла розірватися в будь-який момент.
Лікарі провели операцію Росса а поєднанні протезуванням висхідного відділу аорти.
Зараз чоловік почувається добре та проходить реабілітацію.
Фото: