США нададуть Україні понад 60 млрд доларів: Маркарова пояснила, на що витратять кошти
США нададуть Україні понад 60 млрд доларів: Маркарова пояснила, на що витратять кошти

США нададуть Україні понад 60 млрд доларів: Маркарова пояснила, на що витратять кошти

Білий дім 20 жовтня звернувся до Конгресу США з бюджетним запитом на виділення 105 млрд доларів для захисту американських кордонів та допомоги країнам-партнерам. Для України з цієї суми у разі її виділення передбачається понад 61 млрд доларів.

Левова частка згаданої суми буде спрямована на оборонні витрати, а близько 12 млрд доларів підуть на пряму підтримку українського бюджету. Про це розповіла посол України у США Оксана Маркарова.

Вона наголосила, що наразі говорити можна лише про бачення адміністрації президента США, а остаточні цифри доцільно аналізувати лише після того, коли запит Білого дому перетвориться на бюджетний документ у Конгресі.

Наразі Білий дім звернувся до Конгресу з бюджетним запитом на виділення 105 млрд доларів. З них 61,4 млрд або прямо призначені для України або стосуються нашої держави.

Так, зі згаданої суми адміністрація президента США планує спрямувати на оборону 46,1 млрд доларів, з них 30,6 млрд, згідно з баченням Білого дому, мають піти на програми для Пентагону.

Близько 18 млрд доларів хочуть спрямувати на поповнення оборонних товарів зі складів Міністерства оборони США, відшкодування витрат на оборонні послуги та військову освіту і підготовку, надані уряду України.

Ще 12 млрд доларів призначені для Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI) – програми фінансування Пентагону для підвищення спроможності України захищатися від російської агресії шляхом навчання військовослужбовців ЗСУ, надання обладнання та консультацій.

1,7 млрд доларів, згідно з баченням Білого дому, мають бути спрямовані на фінансування програми Держдепу Foreign Military Financing для України та інших партнерів США, які зазнали впливу через війну в Україні. Йдеться  про американську Програму іноземного військового фінансування з надання грантів та позик, щоб допомогти країнам придбати зброю та оборонне обладнання, вироблене в Сполучених Штатах, а також отримати оборонні послуги та військову підготовку.

14,4 млрд доларів, згідно з запитом Білого дому, підуть на фінансування технічної, розвідувальної підтримки, збільшення обсягів виробництва озброєння, кібербезпеку тощо.

Вказані у запиті адміністрації президента США 14,75 млрд доларів на економічну, фінансову, цивільну та ядерну безпеку включають, зокрема, 11,8 млрд доларів для надання прямої бюджетної підтримки Україні.

Ще 2,2 млрд доларів можуть спрямувати на підтримку нагальних потреб у відновленні та розробці програм в Україні та інших країнах регіону, що постраждали від конфлікту. 360 млн доларів передадуть Державному департаменту для підтримки українського уряду у відновленні та підтримці верховенства права з акцентом на нещодавно звільнених та пошкоджених війною територіях.

Також Держдеп може отримати ще 100 млн доларів на реалізацію програм з нерозповсюдження, протидії тероризму, розмінування та суміжні програми.

Допомогу у сфері ядерної безпеки – 149,5 млн доларів – згідно з бюджетним запитом Білого дому можуть передати Національній ядерній адміністрації США (Міненерго США).

481 млн доларів у разі позитивного рішення Конгресу спрямують на гуманітарну допомогу, зокрема, фінансування програм підтримки українців, що прибувають до США  за програмою Uniting for Ukraine. На додачу Україні пропонують виділити значну частину фінансування, що передбачена на надання гуманітарної допомоги нашій державі, Ізраїлю та регіонам, які постраждали від бойових дій, однак за цим пунктом розподіл суми поміж країнами наразі ще не завершено.

3,5 млрд доларів можуть спрямувати на надання гуманітарної допомоги через програми Державного департаменту США Україні та Ізраїлю, а також регіонам, що постраждали внаслідок ситуації в Ізраїлі та війни в Україні.

А 5,7 млрд доларів призначаються для фінансування програм USAID для задоволення зростаючих гуманітарних потреб, спричинених війною Росії в Україні, спалахом конфлікту в Газі та каскадними регіональними і глобальними наслідками цих криз.

Маркарова також зауважила, що у Палаті представників США ця пропозиція може бути винесена  для розгляду і голосування виключно після врегулювання питання з обранням спікера.

Нагадаємо, раніше  радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван пояснив важливість бюджетного запиту на $105 млрд для України та Ізраїлю. За його словами, запит президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена на фінансування допомоги Україні та Ізраїлю відіграє вирішальну роль у безпеці самих американців. Ці дві війни стали глобальним переломним моментом.

Сам же Байден виступив із заявами про війну в Україні та Ізраїлі. Поміж іншого, він зазначив, що спільним для режиму президента РФ Володимира Путіна та ХАМАС є бажання знищити демократію.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader