Колишній співробітник донецької прокуратури, який роками представлявся "експертом у питаннях ЖКГ", виступав проти підвищення тарифів в Україні та хотів банкрутства комунальних підприємств, став фігурантом кримінальних справ. Йдеться про Максима Гольдарба, СБУ звинувачують його в колабораціонізмі.
Поки Гольдарб ховається від правоохоронців, ймовірно, в РФ, його партнер та головний союзник Олексій Кучеренко займає крісло у парламенті. Про те, як "експерти" роками завдавали шкоди Україні та до чого це призвело, читайте у матеріалі OBOZ.UA.
Гольдарб та Кучеренко на користь РФ боролися з українською енергетикою
Колишній слідчий районної прокуратури у Донецьку Максим Гольдарб заочно отримав підозру від СБУ. Після початку повномасштабної війни він втік із Києва, а у своїх соцмережах відкрито підтримав агресора. Якщо Гольдарба вдасться затримати, його судитимуть за колабораціонізм та заперечення російської агресії.
Насправді Гольдарб роками працював на користь РФ в Україні і до повномасштабного вторгнення. Як провідний канал кума Путіна Віктор Медведчук Newsone він закликав українців "не платити за комуналку" за завищеними тарифами. "Тоді ж збанкрутують підприємства комунальні", – обурювався в соцмережах ще 2017-го один із уважних глядачів Гольдарба.
Однак у цьому й була мета прихильника Росії в Україні: досягти повного комунального колапсу, вивести людей на вулиці, змусити їх не платити, збанкрутувати енергетику. Спочатку Максим Гольдарб створив "Публічний контроль" та намагався пояснити українцям, що їхні податки крадуть, мовляв, платити їх не потрібно. Але податками українці не цікавляться, тому вже 2015-го він створив громадську організацію "Тарифна Мобілізація". Від імені цієї організації колишній донецький прокурор їздив Україною і розповідав про те, як всю країну намагаються обікрасти на комунальних тарифах.
Коли Україна відмовилася купувати російський газ, Гольдбарг закликав усіх перестати "платити "Нафтогазу". Це фактично могло призвести до комунального колапсу. Тоді ж у нього з'явилися "спільники". Олексій Кучеренко – колишній міністр ЖКГ, чинний член комітету з питань енергетики, давній політичний компаньйон Юлії Тимошенко: Кучеренко не просто партнер Гольдбарга, з яким він створив громадську організацію "Тарифний Майдан", він також його колега з телебачення. Як і Гольдбарг, Кучеренко запровадив власну програму на каналі Медведчука Newsone.
Протягом багатьох років "Тарифний Майдан" розповідав про те, що за комунальні послуги платити не потрібно, про те, що вартість води, газу, тепла не повинна бути економічно аргументованою і т.д. – гальмували розвиток економіки України. І насправді тут йдеться не лише про комунальні тарифи та стан комунальних підприємств. Заморожування тарифів на комунальні послуги, спроби зупинити створення конкурентного ринку газу, електроенергії віддаляли Україну від гармонізації з європейським ринком.
Зараз же стало очевидно, що Гольдарб та його "Тарифний Майдан" працювали за гроші Росії. І зв'язок із Кучеренком не випадковий. Гольдарб протягом двох скликань був помічником народного депутата від "Батьківщини" Олександри Кужель, а у своїх інтерв'ю він розповідав про особливі партнерські стосунки з Юлією Тимошенко.
Кучеренко співпрацював із ще одним "експертом з енергетики". 2019-го він провів із Валентином Землянським прес-конференцію про те, як знизити тарифи на газ. Землянський також розповідав про те, що довірити переговори щодо газу необхідно Віктору Медведчуку, активно давав коментарі російським ЗМІ, а після початку повномасштабної війни Землянський втік із інформаційного простору.
Гольдарб – знаходиться в Росії, Землянський – ховається від претензій від СБУ, а Кучеренко – залишається одним із найважливіших людей в енергетиці
Гольдарб отримав свою підозру у скоєних злочинах. Валентин Землянський зник із інформаційного простору, а минулого року ЗМІ повідомляли про те, що він ховається від СБУ через співпрацю з російськими пропагандистами. Водночас, Олексій Кучеренко є першим заступником комітету з питань енергетики та комунальних послуг.
Як заступник голови комітету він має доступ до інформації про ситуацію в енергетиці, впливає на державну політику в галузі. І якщо, на відміну від своїх колег, насамперед Гольдарба, грошей із РФ не отримував, він протягом багатьох років міг завдавати шкоди Україні, співпрацюючи з тими, хто фактично добивався колапсу комунальної системи.
Кучеренко має понести як мінімум політичну відповідальність. А правоохоронцям належить з'ясувати, чи безкоштовно він брав участь у заходах "Тарифного Майдану", поширював меседжі, які були вигідні РФ і за які росіяни платили українським "експертам".
При цьому українцям варто пам'ятати: комунальні послуги не можуть коштувати дешевше, ніж вартість їхнього виробництва (генерації). За це хтось має платити: держава вашими ж податками, місцева влада із бюджету, який могли витратити на школи. лікарні. І чим слабша комунальна система країни, чим більше ризиків, тим вища залежність від імпорту енергоресурсів.