Рішення залучити SpaceX до цієї місії викликало занепокоєння серед європейських чиновників, які остерігаються покладатися на американську компанію в такому критично важливому інфраструктурному проєкті.
А проте, затримки в розробці нових ракет-носіїв сімейства Ariane, залишили ESA з обмеженими життєздатними альтернативами. Згідно з джерелами, близькими до цього питання, очікується, що угода ESA зі SpaceX отримає схвалення регуляторних органів до кінця цього року.
Що відомо про супутники Galileo
Супутники Galileo мають першорядне стратегічне значення для Європейського Союзу. Вони служать основою навігаційної системи ЄС, пропонуючи певний ступінь автономії від американської Глобальної системи позиціонування (GPS) та інших подібних супутникових систем. Крім того, супутники Galileo є невіддільною частиною передачі даних через зашифровані канали зв'язку, на які покладаються чиновники ЄС для безпечного спілкування.
Ця угода знаменує собою перший випадок, коли Європейський Союз залучив компанію SpaceX, засновану підприємцем Ілоном Маском, до запуску засекреченого обладнання в космос. Крім того, це буде перший запуск супутників Galileo за межами ЄС.
- У 2022 році французький оператор космічних запусків Arianespace припинив співпрацю з російською державною корпорацією "Роскосмос", яка покладалася на ракети "Союз" для запуску супутників.
- Одночасно Arianespace припинила виробництво європейської ракети Ariane 5 в очікуванні впровадження ракети Ariane 6. Однак розробка Ariane 6 постійно затримується через технічні ускладнення.
- Крім того, європейська ракета Vega C зазнала невдачі під час запуску рік тому, що призвело до втрати двох супутників Airbus.
Наразі інші перспективні альтернативи для запуску супутників з території ЄС залишаються на стадії розробки і поки що не є практичними.
Оскільки Європа стикається з обмеженим вибором, угода зі SpaceX стає ключовим рішенням для забезпечення безперервної функціональності і безпеки супутникової мережі Galileo.