Столтенберг назвав три головні завдання промисловості НАТО: до чого тут Україна
Столтенберг назвав три головні завдання промисловості НАТО: до чого тут Україна

Столтенберг назвав три головні завдання промисловості НАТО: до чого тут Україна

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО має наростити виробництво зброї, щоб задовольнити потреби України.

Оборонна промисловість НАТО має три головні завдання - підтримати Україну, вирішити оборонні потреби союзників та утримати Альянс на вістрі технологічного прогресу.

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав 25 жовтня під час виступу на промисловому форумі Альянсу у Стокгольмі.

"Відносини між урядами, державами та оборонною промисловістю завжди були важливими. Але сьогодні це життєво важливо з трьох причин: щоб підтримати Україну, зміцнити нашу власну (систему) стримування та оборони та забезпечити нашу технологічну досконалість", - сказав Столтенберг.

За його словами, коли у лютому 2022 року російські війська перетнули український кордон, багато хто очікував, що Україна зазнає поразки протягом кількох днів, але "вона стояла міцно та жорстко боролася".

"Надзвичайна мужність і героїзм українського народу перевищують очікування знову і знову" - зауважив генсек НАТО.

Однак він додав, що для ефективної оборони Україна потребує спроможностей високої якості у великій кількості і швидко. Адже сама тільки мужність не може зупинити дрони, а героїзм - перехоплювати ракети.

"Я підтримую те, що союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну допомогу, яка включає все - від танків до дронів, від F-16 до боєприпасів. Але ми переважно робили це за рахунок спустошення наших складів. Тож зараз маємо наростити виробництво, щоб задовольнити потреби України, а також зміцнити власну систему стримування й оборони. Це друга причина, чому відносини НАТО з промисловістю настільки важливі сьогодні", - сказав Столтенберг.

При цьому він зауважив, що деякі інвестори вважають підтримку оборонної промисловості "неетичною".

"Немає нічого неетичного у виробництві зброї для оборони союзників по НАТО. Немає нічого неетичного у захисті нашої свободи, немає нічого неетичного у тому, щоб допомагати українським солдатам боронити свою країну. Без промисловості немає оборони, немає стримування і немає безпеки. Тож ми вдячні вам за те, що оборонна промисловість робить щодня", - наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, 28 вересня, до Києва з неоголошеним візитом прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, де зустрівся із президентом Володимиром Зеленським. Тоді він заявив, що сьогодні Україна близька до членства в Альянсі, як ніколи раніше. Він нагадав, що Альянсом було ухвалено три історичних рішення для того, щоб це втілити у реальність:

  • скорочення шляху України до НАТО завдяки усуненню вимоги щодо виконання плану дій щодо членства;
  • узгодження програми, за якою українські Збройні сили стануть повністю сумісними із арміями країн-членів НАТО;
  • зміцнення політичних зв’язків НАТО та України на безпрецедентному рівні. Йдеться про створення комісії Україна-НАТО.

  • Боротьба за допомогу: як загострення на Близькому Сході вже відволікає увагу Заходу від війни Росії проти України
  • Урсула фон дер Ляєн приїде до Києва на початку листопада: чому це важливо
  • Переговори про вступ до ЄС: як оцінюють прогрес України у Європі та які додаткові умови можуть висунути
Джерело матеріала
loader
loader