Проблема хронічного болю, від якого страждає велика кількість поранених військових, стала новим викликом для українських лікарів. Щоб зробити терапію болю якіснішою, група з п’яти медичних фахівців клінічної лікарні "Феофанія" відправилися на чотиритижневе стажування до однієї з небагатьох лікарень у світі, що спеціалізується на інвазивному лікуванні болю.
Чотиритижневе стажування п’яти профільних лікарів у клініці Мейо міста Джексонвілль (штат Флорида, США) стало можливим завдяки співпраці Християнської медичної асоціації (ХМА), уряду Нідерландів і компанії Hospitainer.
Клініка Мейо – одна з небагатьох у світі, що спеціалізується на інвазивному лікуванні болю. В ході навчання українські медики ознайомилися з новітніми методиками терапії хронічного болю, які вже зовсім скоро зможуть впровадити в Україні та покращити якість життя наших воїнів.
Андрій Хоменко, анестезіолог клінічної лікарні "Феофанія" так відгукнувся про стажування:
"Багато хто з нашої групи вже пройшли певну кількість стажувань за кордоном (зокрема і в США), проте такої організації робочого дня ще не було ніде. В нас був заздалегідь розпланований розклад відвідувань процедурних та операційних, щодня нам читали по 1-2 лекції. Всі лікарі, що окрім основної діяльності є ще й дослідниками світового масштабу, щиро і з натхненням ділилися знаннями".
"Ми ще не усвідомлюємо, наскільки тяжкі виклики нас очікують з проблемою хронічного болю у поранених військових. Та вже очевидно, що лікарям потрібно постійно вдосконалювати свої навички та знання у цій сфері, адже наші захисники заслуговують на гідне життя без страждань і постійного дискомфорту. Тому для мене велика радість, що нам з партнерами вдалося влаштувати стажування для провідних фахівців у лікарні Мейо. Це беззаперечно передова установа, лікарі якої змогли передати своїм українським колегам дійсно важливі знання, які будуть мати істотний вплив тут в Україні", — зазначив Рудольф Мигович, голова Християнської медичної асоціації (ХМА).