Казахстан готовий збільшити експорт нафти до Франції — Токаєв
Казахстан готовий збільшити експорт нафти до Франції — Токаєв

Казахстан готовий збільшити експорт нафти до Франції — Токаєв

Президент Франції Емманюель Макрон вчора, 1 листопада, відвідав Казахстан.

Макрон та його казахстанський колега Касим-Жомарт Токаєв підписали низку угод про співробітництво, повідомив сайт президента Казахстану.

Токаєв зазначив, що особлива увага на зустрічі приділялася розвитку відносин між країнами у сферах торгівлі, економіки та інвестицій, що «особливо актуально у сьогоднішній складній геополітичній та геоекономічній ситуації».

«Ми також досягли домовленостей із компаніями Boehringer Ingelheim, Total Energies, Alstom. Ці домовленості будуть корисними для обох країн», — повідомив глава Казахстану.

На переговорах президенти також обговорили питання переходу до зеленої економіки та зміни клімату. Токаєв зокрема заявив про готовність Казахстану до спільної роботи в рамках французької ініціативи One Planet Summit.

Крім того, сторони домовилися про проекти у сфері освіти та науки, зокрема про відкриття французьких шкіл у Казахстані.

«Роль та географічне положення вашої країни, її розміри дуже важливі, тому ми обговорили нашу економічну співпрацю… Це тривале партнерство французьких підприємств у сферах торгівлі та енергетики… Ми хотіли б зміцнити присутність наших підприємств та інших галузей. У нас є системоутворюючі напрямки співробітництва. Я вже назвав сферу енергетики, крім того, це аерокосмічна промисловість», — сказав Макрон.

Також вони підписали угоди про співпрацю у галузі стратегічних мінералів та будівництво вітроелектростанцій потужністю 1 ГВт.

Макрон і Токаєв взялі участь у бізнес-форумі, пишуть казахстанські ЗМІ. Президент Казахстану повідомив, що його країна готова збільшити експорт нафти до Франції і бачить великий потенціал у постачанні урану.

Ще одним пріоритетним напрямом співпраці між країнами Токаєв назвав агропродовольчий сектор. Він зазначив, що за умов глобального дефіциту продовольства Казахстан прагне подвоїти експорт агропродукції. Казахська сторона також готова підтримати спільні проекти у галузі тваринництва та рослинництва, зазначив він.

«Голос Америки» зазначає, що для Франції особливо важливе значення має співпраця з Казахстаном в галузі атомної енергетики, де французькі компанії пропонують технології, а Казахстан має поклади урану для атомних реакторів.

Уран з Казахстану вже зараз забезпечує 40% потреб Франції, де АЕС генерують приблизно 70% електроенергії.

Казахстан тепер розглядає можливість спорудження власної першої атомної електростанції, і серед вагомих претендентів на контракт називають французьку компанію EDF.

Інша французька компанія, Orano, має спільне підприємство для видобування урану з державною компанією «Казатомпром».

Теги за темою
Франція Економіка енергетика нафта Казахстан
Джерело матеріала
loader
loader