Суд задовольнив вимоги НСКУ у справі оскарження повноважень Ради з державної підтримки кінематографії
Суд задовольнив вимоги НСКУ у справі оскарження повноважень Ради з державної підтримки кінематографії

Суд задовольнив вимоги НСКУ у справі оскарження повноважень Ради з державної підтримки кінематографії

Однак це не означає, що вже завтра можна проводити конкурс на оновлення складу Ради.

Сьогодні Київський окружний адміністративний суд розглянув по суті справу щодо оскарження повноважень Ради з державної підтримки кінематографії і в результаті задовольнив всі вимоги Національної спілки кінематографістів (НСКУ). Про це на своїй фейсбук-сторінці написала кінопродюсерка Ольга Бесхмельніцина. Також цю інформацію підтвердила у коментарі «Детектору медіа» партнерка юридичної компанії Axon Partners, адвокатка Надія Денисюк, яка в суді представляла інтереси НСКУ.

«Суд задовольнив наші вимоги у повному обсязі і скасував протиправну постанову Кабінету міністрів про продовження повноважень Ради з державної підтримки кінематографії. Ми раді, що суд пристав на наші аргументи і прийняв, на мою думку, абсолютно законне і справедливе рішення», — сказала Денисюк.

Разом із цим вона зауважила, що це не означає, що вже завтра можна проводити конкурс на оновлення складу Ради з держпідтримки кінематографії.

«Оновлення складу Ради буде можливим лише після того, як сьогоднішнє рішення набере законної сили. В даному випадку ще буде апеляція та, можливо, касація. Коли ж рішення набуде чинності, повноваження нинішнього складу Ради мають бути припинені автоматично, як це передбачено законом, і далі Держкіно повинно оголосити новий конкурс», — зазначила у коментарі нашій редакції адвокатка Axon Partners.

За її словами, на те, як швидко це може статися, впливає багато факторів.

«Думаю, ще може минути до пів року, аж поки сьогоднішнє рішення суду зробить реально можливим оновлення складу Ради», — спрогнозувала Надія Денисюк.

Предметом позову стала постанова Кабміну №203 від 07.03.2023, яку ухвалили внаслідок звернення Держкіно щодо неспроможності провести конкурс для оновлення складу Ради з державної підтримки кінематографії через воєнний стан. Звернення підписала перша заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук. За словами юристів Axon Partners, вона не має відповідних повноважень. Юристи також зауважували, що постанова №203 суперечить Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» і що ні звернення, ані постанова не містять обґрунтувань, чому неможливо провести конкурс в умовах воєнного стану.

7 березня Кабінет Міністрів України опублікував постанову про продовження повноважень членів Ради з державної підтримки кінематографії. Реагуючи на це, 10 березня Українська кіноакадемія оприлюднила заяву, в якій висловила свою незгоду із рішенням Кабміну. Проти подовження повноважень Ради з держпідтримки кінематографії виступили також Національна спілка кінематографістів України та Українська гільдія режисерів.

13 червня в Київському окружному адмінсуді відбулось перше підготовче судове засідання у цій справі.

Читайте також:

  • Спілка кінематографістів – президенту: Кудерчук не має права бути головою Держкіно
  • Представники кіноспільноти: «Через дії Держкіно ми можемо втратити можливість співпрацювати із західними партнерами»

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кабмін Суд
Джерело матеріала
loader
loader