Ухвала про зміну запобіжного заходу Кауфману виявилась засекреченою: на її оголошення не допустили навіть сторону обвинувачення
Журналістів та громадськість не допустили на проголошення повного тексту ухвали про зміну запобіжного заходу бізнесмену Кауфману, йдеться у матеріалі Цензор.нет із посиланням на директорку та мажоритарну власницюакцій англійської компанії WWRT Ольгу Гутовську.
26 жовтня слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін змінив запобіжний захід підозрюваному одеському бізнесменові Борису Кауфману на заставу, звільнивши його із СІЗО. Заставу при цьому суд зменшив із 230 мільйонів грн до 155 мільйонів. Саме ж клопотання про продовження запобіжного заходу суддя розглядав майже 12 годин.
Короткий текст ухвали в судовому реєстрі засекречений, хоча засідання проходило в закритому режимі лише в частині відомостей про особисте життя (стан здоров`я) підозрюваного.
Проголошення повного тексту ухвали, де можна було б дізнатися про мотиви прийнятого рішення, мало відбутися 31 жовтня о 16:45. Однак ані журналістів, ні представників громадськості на засідання нібито не пустили.
Ольга Гутовська повідомила, що на засідання також не допустили представника сторони обвинувачення.
У ВАКС лише повідомили, що текст ухвали можна отримати в канцелярії. Водночас суддя Шкодін був помічений на виході із суду близько 17:20. Судячи з усього, проголошення повного тексту в цей день взагалі не відбулося.
Наразі заставу у 155 млн грн вже внесено. Кауфман перебував під вартою з 7 вересня: слідчий суддя ВАКС Олег Федоров обрав Кауфману тримання під вартою з альтернативою застави у 268,4 млн грн, а місяць тому апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.
Тоді судді обох інстанцій встановили обґрунтованість підозри, а також ризики переховування, незаконного впливу на свідків, а також ризик знищення, переховування або спотворення речей та документів. Судді також вказали, що менш суворий запобіжний захід не зможе запобігти цим ризикам і забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного Кауфмана.
Також апеляція місяць тому погодилася із тим, що майновий стан Кауфмана та його близьких дає можливість внести заставу у 268 млн грн і це не є завідомо непомірно сумою.
Раніше завдяки сумнівному рішенню судді Шкодіна підозрюваний Кауфман вже зміг повернути собі закордонний паспорт в рамках іншого кримінального провадження.
То що там у нас із Кауфманом і Грановським? Із людьми, які з ноги відчиняли двері до будь-яких кабінетів, включно з Банковою, тримали в кулаці весь бізнес і бюджет мільйонної Одеси, отримували колосальні гроші та мали бізнес таких розмірів, що на нього зазіхав сам Коломойський?
За них внесли шалені застави, але на бізнес-партнерів таки надягли «браслети». Аби зрозуміти, що нині відбувається з розслідуванням, Тетяна Безрук поговорила з джерелами, обізнаними зі справою, вивчила офіційні заяви Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і поставила запитання адвокатам обвинувачених.