Також думкою із 24 Каналом поділився експерт-міжнародник Станіслав Желіховський. На його думку, Ізраїлю потрібно знайти золоту середину в досягненні перемоги над ХАМАС без перетворення Гази на попіл.
В чому полягає дилема Нетаньягу
Уряд Нетаньягу опинився на роздоріжжі: з одного боку, він хоче показати своїм громадянам, що буде рішучим у відповідь за вчинені ХАМАС злочини. Це зумовлено тим, що, за непідтвердженими повідомленнями, Нетаньягу легковажно віднісся до попереджень про можливе вторгнення.
Водночас на шляху до цього Ізраїль змушений давати собі раду з серйозним тиском Заходу та США. Спочатку це були застереження про те, що починаючи вторгнення в Сектор Гази, Ізраїль повинен мати чіткий план на подальшу долю регіону. Згодом, коли широке медійне висвітлення отримали суперечливі дії ізраїльської армії, посилилися заклики до перемир’я та звинувачення у воєнних злочинах.
Чому США намагаються врегулювати конфлікт
Америка є історичним партнером Ізраїля, який завжди допомагав йому відбивати напади й підтримував навіть у суперечливих випадках. Разом із тим, напередодні війни США брали активну участь у врегулюванні відносин між Ізраїлем та Саудівською Аравією, які через агресію ХАМАС тимчасово призупинені.
Близький Схід став важливим для США регіоном після війни у Перській затоці та операції з повалення Саддама Хусейна. Вашингтон зацікавлений у його стабільності, адже його важливість для забезпечення світу нафтою годі переоцінити. Водночас в країнах регіону є сильні антизахідні настрої та Іран, який проводить агресивну зовнішню політику, нарощуючи вплив на різноманітні угруповання.
З огляду на ці фактори, Вашингтон намагається балансувати бажання Тель-Авіву помститися терористам і запобігання ескалації конфлікту через залучення у нього інших країн.
"Для Нетаньягу знищення ХАМАС є питанням продовження політичної кар’єри. Водночас у випадку, якщо ізраїльські військові діятимуть занадто жорстко, це може спричинити небажані для країни наслідки. Між цими двома полюсами йому потрібно буде обрати золоту середину", – припустив експерт-міжнародник.
Станіслав Желіховський про виклики, що стоять перед Ізраїлем: дивіться відео
Війна Ізраїлю та ХАМАС: останні повідомлення
- Ізраїльська армія офіційно повідомила, що завершила оточення міста Газа зі сторони Левантійського моря. Подальший план Тель-Авіва полягає в тому, щоб знищити усіх відрізаних на цій території бойовиків, яких у місті може бути кількадесят тисяч.
- Водночас після вступу у війну Єменських хуситів Ізраїль застосував проти випущеної ними балістичної ракети модернізовану систему ПРО Arrow 3, яка, імовірно, вперше в історії збила ракету у стратосфері.
- Також для висловлення своєї підтримки Ізраїлю візит в цю країну збирався нанести Володимир Зеленський. Однак спочатку його не попросили про перенесення, а потім у ізраїльські ЗМІ стався "злив" цієї інформації.
- Нетаньягу відомий тим, що тривалий час намагався підтримувати приятельські стосунки з Росією. Однак після початку війни з ХАМАС Москва послідовно зайняла антиізраїльську позицію. Відповідно, зараз у Тель-Авіві триває переоцінка свого попереднього зовнішньополітичного курсу.