Нардепи заднім числом забрали "військовий ПДФО" у громад: законопроєкт прийняли з другої спроби
Нардепи заднім числом забрали "військовий ПДФО" у громад: законопроєкт прийняли з другої спроби

Нардепи заднім числом забрали "військовий ПДФО" у громад: законопроєкт прийняли з другої спроби

Депутати Верховної Ради погодилися перевести 100% "військового ПДФО" (стягується із зарплат військовослужбовців) із місцевих бюджетів до загального. Законопроєкт із другої спроби прийнято у другому читанні. ПДФО вилучатимуть із місцевих бюджетів "заднім числом" – з 1 жовтня.

Йдеться про проєкт закону №10037. 17 жовтня за нього проголосували лише 223 (для прийняття необхідно 226). Проте вже 8 листопада у повторі другому читанні набралося 253 голоси за, повідомив нардеп Ярослав Железняк ("Голос").

Законопроєкт про "військовий ПДФО" все ж прийняли

"Ціна питання цього та наступного року для загального Бюджету від законопроекту № 10037 складає 214,7 млрд грн на військові витрати", – зазначив нардеп. Він уточнив, що у законопроекті також йдеться про доходи від "дорожнього акцизу".

Законопроєкт передбачає, що весь "військовий ПДФО" буде вилучений із місцевих бюджетів заднім числом – з 1 жовтня 2023 року. А з січня-2024 10% надходжень від цього податку спрямовуватиметься військовим частинам пропорційно до сплачених сум.

Також прописано, як саме використовуватиметься з бюджетів громад "військовий ПДФО":

  • з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року "військовий ПДФО" спрямовується до державного бюджету у пропорції 50% на 50%: Держспецзв'язку – на дрони (13 млрд грн) та Міноборони – на закупівлю артсистем (13 млрд грн);
  • з 1 січня та по 31 грудня року, в якому буде скасовано військовий стан: 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн); 45% – Мінстратегпрому для виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн); 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами (близько 10 млрд).

Загалом у місцевих бюджетах збираються залишити лише 64% та "звичайного ПДФО". При цьому щонайменше 4% мають бути спрямовані на розрахунки виробникам теплової енергії, а також на підтримку підприємств ТКЕ та водоканалів.

Раніше депутатам пропонували не забирати до державного бюджету весь "військовий ПДФО", а залишити частину у бюджетах громад, де знаходяться військові частини. Загалом йдеться про 25,8 млрд грн у 2023 році та 93,7 млрд грн у 2024-му, повідомив нардеп Олексій Гончаренко ("Євросолідарність"). Тобто такі суми не отримають місцеві бюджети як доходи.

Як писав OBOZ.UA, раніше Асоціація міст України зверталася до президента Володимира Зеленського з проханням зберегти "військовий ПДФО" у міських бюджетах. Справа в тому, що саме це джерело забезпечує левову частку фінансування громадам.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader