Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна спробує досягти результатів на полі бою до кінця 2023 року.
ЗСУ закріпилися на лівому березі Дніпра на Херсонщині і, схоже, перекинули окремі одиниці бронетехніки на організований там плацдарм, повідомляє Інститут вивчення війни. Однак, офіційно в українській армії про успіхи на Херсонщині поки не говорять.
Батальйон на лівому березі
Інститут вивчення війни звернув увагу на твердження російських джерел про те, що ЗСУ нібито перекинули обмежену кількість бронетехніки на лівий берег Дніпра в Херсонській області і продовжують там масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції, використовуючи угруповання легкої піхоти розміром приблизно в батальйон. 6 листопада так звані російські “військори” оприлюднили фото, на якому нібито український гусеничний транспортер-амфібія, що плаває, перевозить БМП на східний берег Дніпра біля Кринок (30 км на північний схід від Херсона і 2 км від Дніпра). Інші “військори” 7 листопада заявили, що українська БМП-амфібія самостійно форсувала Дніпро біля Кринок, і 7 листопада опублікували окремі кадри, на яких нібито видно знищений БТР західного зразка у невстановленому місці на східному березі Дніпра.
Окремі російські “військори” також стверджували, що одна чи дві українські амфібії перетнули Дніпро біля Кринок, тоді як інші блогери заявляли, що українські сили перекинули у цей район кілька броньованих машин неуточненого типу. За твердженням російських військових джерел, понад 300 українських військовослужбовців (приблизно один батальйон) діють на лівому березі Дніпра в районі Кринок. “Воїнкори” продовжують стверджувати, що ЗСУ утримують позиції у центрі Кринок та прилеглих районах. Російські військові блогери пишуть, що бойові дії продовжувалися під Кринки, а також біля Заплави (12 км на схід від Херсона та 4 км від Дніпра), Піщанівки (13 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра) та Підстепового (17 км на Дніпро) схід від Херсона та 4 км від Дніпра). При цьому не стверджується, що спроби настання 6 та 7 листопада з боку ЗСУ були масштабнішими, ніж у попередні дні.
Узагальнюючи події у ретроспективі, аналітики ISW припускають, що ще 17 та 18 жовтня ЗСУ здійснили початковий штурм через Дніпро на східний (лівий) берег Херсонської області. На їхню думку, якщо на лівому березі справді діє угруповання ЗСУ чисельністю до батальйону, це свідчить про те, що Росія не завадила українським силам перекинути додатковий особовий склад та, можливо, техніку на позиції на східному березі. ISW наголошує, що не спекулюватиме щодо перспектив поточної української кампанії на лівому березі Дніпра в Херсонській області.
Надія від Зеленського
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має наступного року конкретний план щодо повернення своєї території, втім, деталі пояснювати не став.
На запитання про те, скільки землі Україна зможе повернути наступного року, Зеленський зазначив, що ми поки що не закінчили й цей рік.
“Ми спробуємо показати результат і цього року. Але ми втрачаємо людей щодня. Це не шоу і фільм. Нам не потрібно здивувати всіх на світі. Але нам потрібно для себе спробувати не втратити жодного дня… Наступного року ми маємо план , дуже конкретний план. Але мені шкода, я не можу про нього говорити”, – наголосив Зеленський.