Національний банк України (НБУ) випустив нову монету 10 грн "Антонівський міст", яку присвятив річниці деокупації Херсона. Монета є пам'ятною, але також введена в обіг з 10 листопада.
Тираж становить 10 млн штук, з яких 500 тис. – це сувенірна продукція, повідомили в НБУ. Монету виготовлено із сплаву на основі цинку з нікелевим покриттям.
"До річниці звільнення Херсонщини від окупантів Національний банк викарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу та символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії", – заявив очільник НБУ Андрій Пишний.
За своїми характеристиками монета "Антоновський міст" ідентична звичайній оборотній монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Проте її реверс тематичний. На ньому зображено Антонівський міст через Дніпро. Також до композиції включені транспортні розв'язки на обох кінцях мосту.
"Як і всі інші оборотні монети України, пам'ятна монета "Антонівський міст" є обов'язковою для прийому за її номіналом усіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та виконання платіжних операцій", – наголосили в НБУ.
При цьому банки-дистриб'ютори не продаватимуть ці монети як нумізматичну продукцію. Весь сувенірний тираж буде відпускатися тільки у вигляді спеціально оформлених роликів.
"У ролик входитиме 25 оборотних пам'ятних монет "Антонівський міст". На сувенірному папері, в який упаковано кожен ролик, розміщено зображення Антонівського мосту над хвилями Дніпра та стилізоване зображення військової техніки. Тираж роликів – 20 тисяч штук", – додали в НБУ.
Купити ролики вже можна – вони надійшли в продаж із 10 листопада. Замовлення можна оформити в інтернет-магазині НБУ. Там продадуть половину тиражу, 10 тисяч роликів. Інші поступово з'являтимуться в таких банках: ПриватБанк, Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк.
Як повідомляв OBOZ.UA, українські монети можуть принести своїм власникам великі гроші – за деякі різновиди колекціонери готові платити тисячі гривень. При чому цінуються навіть найнижчі номінали – наприклад, в 1 копійку.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!