Росіяни зухвало обходять банківські санкції: розкрито масштабну схему купівлі криптовалюти
Росіяни зухвало обходять банківські санкції: розкрито масштабну схему купівлі криптовалюти

Росіяни зухвало обходять банківські санкції: розкрито масштабну схему купівлі криптовалюти

Попри те, що криптовалютним біржам заборонили обслуговувати клієнтів російських банків, які потрапили під міжнародні санкції, вони продовжували це робити щонайменше протягом майже усього 2023 року. У зв'язку з цим на деяких майданчиках частка клієнтів таких банків перевищувала 50%.

Згідно з розслідуванням Forbes, формально найбільші біржі обмежили оплату транзакцій із карток підсанкційних російських банків при p2p-торгівлі (угоди безпосередньо між покупцем і продавцем, в обхід інфраструктури біржі). Проте росіяни знайшли вихід.

Журналісти дослідили оголошення на p2p-сервісах найбільших бірж і помітили, що користувачі підсанкційних банків замінюють назви таких установ на зрозумілі криптоспільноті псевдоніми. Наприклад, оплата на криптобіржі Bybit через банк "Тінькофф" позначається Local Yellow. Крім того, у способах оплати зазначені також Local Card Green, Local Card Red та Local Bank (S-Green), які ідентифікувати складніше.

На біржі Binance можна було натрапити на заявки, в яких не приховується спосіб оплати через підсанкційні "Тінькофф", "Хоум Банк", "Пошта Банк", МТС-Банк, "Уралсиб" та "Російський стандарт". Однак у жовтні торговий майданчик оголосив, що залишає російський ринок, і виключив рубль зі своїх торгових пар.

Дозволяє оминати санкції й HTX (колишня Huobi). В ордерах на цій біржі трапляються заявки, де відкрито вказується спосіб оплати через Сбєрбанк, "Тінькофф", ВТБ, ПСБ, "Открытия" та інші підсанкційні банки.

Загалом виявилося, що від початку травня до початку листопада на біржі Bybit не менше ніж 52% від суми медіанних обсягів на продаж криптовалюти USDT і не менш як 47% на купівлю здійснювалося через картки підсанкційних банків або банків із прихованими назвами. На біржі HTX ці показники відповідно 56% та 64%, а на Binance – 10% і 25%.

Джерело матеріала
loader
loader