Блокування кордону: польські перевізники відхилили пропозицію, яку напрацювала тристороння група
Блокування кордону: польські перевізники відхилили пропозицію, яку напрацювала тристороння група

Блокування кордону: польські перевізники відхилили пропозицію, яку напрацювала тристороння група

Блокування кордону: польські перевізники відхилили пропозицію, яку напрацювала тристороння група

В ЄК наголосили, що повернення до системи дозволів не обговорюватиметься впринципі.

Польські перевізники відхилили пропозицію, напрацьовану під час семигодинних перемовин  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності, щодо розблокуванняпунктів пропуску між державами, повідомила  пресслужба Мінінфраструктури.

Перемовини щодо розблокування пунктів пропуску  відбулися на пункті пропуску «Дорогуськ» та були покликані напрацювати  спільні рішення для розблокування кордону.

Як заявила українська сторона, повернення до системи дозволів, якого вимагають протестувальники, не розглядається, а Директорат ЄК наголосив, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі, оскільки угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року.

«У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили. Сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію», - повідомили в міністерстві.

Як уточнив заступники міністра інфраструктури України Сергій Деркач, сторони, зокрема, напрацювали рішення, які б зменшили час очікування при виїзді поржніх вантажівок з України

«До прикладу, розмежування в єЧерзі завантажених та порожніх, запуск пунктів пропуску «Угринів» та «Грушів» для порожніх, щоб розвантажити інші ПП. Але довгий час очікування – це не причина сама по собі, це наслідок невиконання меморандумів щодо пунктів пропуску та недостатньої пропускної спроможності кордону. Всі погодились, що черги знімуться при ефективній роботі відповідних служб на кордоні та збільшенні пропускної спроможності», - зазначив він.

Він зазначив, що у вересні кордон на виїзд до Польщі з України перетнуло 45 тисяч вантажівок, хоча за меморандумом мало було 63 тисячі.

«Тобто якби меморандум дотримувався, черги як такої на польському кордоні не було. Фактично така ж ситуація і з жовтнем – якби меморандум дотримувався, то черга складала приблизно 1 день», - зазначив Деркач.

Він додав, що сторони продовжують працювати для вирішення ситуації.

З 6 листопада польські перевізники заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова – Краковець, Гребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин. Організатори протесту пропускають лише безпекові та гуманітарні вантажі, та лише  по одному вантажному автомобілю на годину. Страйк, за попереднім оголошенням, триватиме до 3 січня.

Блокада кордону у відносинах Києва та Варшави нова стара проблема. І оскільки перевізники не настільки впливові, як фермери, а офіційна влада Польщі не підтримує протест, він, ймовірно буде врегульований. До того ж ця історія шкодить самій Польщі. Детально про це читайте у статті Володимира Кравченка" Чи поступиться Україна тиском польських перевізників?".

Джерело матеріала
loader
loader