Як утеплити будинок пінопластом своїми руками: основні лайфхаки
Як утеплити будинок пінопластом своїми руками: основні лайфхаки

Як утеплити будинок пінопластом своїми руками: основні лайфхаки

Українців вже скоро чекає ще одна зима та її випробування. Якщо до життя з відключеннями світла ви вже підготувалися, то до життя в холоді підготуватися доволі важко.

Тому варто замислитися вже зараз про якісне утеплення помешкання. Як утеплити будинок пінопластом своїми руками – читайте в матеріалі.

Зараз дивляться

 

Утеплення пінопластом: плюси та мінуси

З переваг такого утеплення можна виділити наступні:

  1. Легкість, міцність та низьку теплопровідність. Встановлення пінопластового утеплення забезпечує ефективну теплоізоляцію, що призводить до зниження витрат на опалення та комфортного мікроклімату всередині будинку.
  2. Енергоефективність та екологічність. Однією з головних переваг утеплення пінопластом є його висока енергоефективність. Цей матеріал відмінно утримує тепло, а це знижує енергоспоживання та викиди в атмосферу. Крім того, пінопласт є екологічно чистим матеріалом, оскільки не містить шкідливих речовин та добре переробляється. У порівнянні з іншими видами утеплювачів, використання пінопласту сприяє створенню екологічно безпечного житла.
  3. Мінімальні витрати та тривалість служби. Пінопласт – це не лише ефективний, але й економічно вигідний варіант для утеплення будинку. Він має невелику вартість виробництва та легкий для транспортування. Крім того, пінопластове утеплення славиться своєю довговічністю. Правильно встановлені панелі можуть прослужити десятки років, не втрачаючи своїх теплоізоляційних властивостей.

Якщо говорити про нюанси та обмеження використання, то варто приділити увагу проблемі вогнестійкості. Пінопласт може спричинити поширення вогню та виділення токсичних речовин при спалюванні.

Скільки коштує утеплити будинок пінопластом: ціни

Варто розуміти, що утеплення дому пінопластом вважається доволі бюджетним варіантом. Середня ціна для обклеювання стін пінопластом у Києві (100 мм.) –  90 грн/м2.

Що знадобиться для утеплення будинку пінопластом: матеріали та інструменти

Крім пінопласту, швидше всього знадобляться ще інші матеріали та інструменти. Наприклад:

  • грунтовка;
  • цокольний профіль та дюбеля;
  • клейовий розчин;
  • дюбеля-парасольки;
  • армувальна сітка;
  • грунтовка;
  • оздоблювальні матеріали для облицювання;
  • будівельний рівень;
  • рулетка;
  • шпатель;
  • валик;
  • будівельний ніж для різання пінопласту;
  • перфоратор;
  • драбина.

Як утеплити будинок пінопластом: покрокова інструкція

Для підготовки до роботи слідкуй за погодою. Оптимальна температура для робіт з утеплення повинна знаходитися в межах від +5°C до +30°C, без опадів. Перед початком робіт рекомендується вилучити віконні відливи та інші декоративні елементи, які можуть перешкоджати утепленню.

Після цього стіни слід уважно підготувати, видаляючи штукатурку, пил, масляні плями та інші забруднення. Поверхня перед утепленням повинна бути сухою, міцною і без видимих пошкоджень. Якщо є тріщини, їх слід заробити, а швів взагалі не має бути. Для видалення жирних плям використовують розчинник.

Для перевірки рівномірності стін використовуйте будівельний рівень.

Після висихання шпаклівки проводиться ґрунтування. Це необхідно для забезпечення кращого зчеплення з клейовою сумішшю. Грунтовку наносять в один або два шари (якщо поверхня пориста) і повинна висохнути протягом 5-6 годин. Наступним етапом є кріплення стартового профілю на нижню лінію утеплення. Важливо, щоб ширина профілю відповідала товщині утеплювача.

Як правильно утеплювати фасад пінопластом: інструкція

  1. Перший ряд пінопласту укладайте на стартовий профіль, починаючи з кута.
  2. Наступні ряди укладаються зі зміщенням, щоб створити міцну структуру, подібну до цегли.
  3. Далі зробіть отвори для виведення комунікацій, а пінопласт ріжте під кутом 45° на кутах стін.
  4. Клей наносьте зубчастим шпателем на всю поверхню листа пінопласту, стики між аркушами та місця розташування маяків.
  5. Пінопласт щільно притискай і утримуй протягом хвилини. Зайвий клей прибирай в місцях стиків.
  6. Після застигання клею зробіть отвори під дюбелі.
  7. Після монтажу пінопласту проводять ґрунтування, а потім наносять шар клею для наклеювання склопластикової сітки. Зверху застосовується гідроізоляційний шар клею.
  8. Останнім етапом є нанесення декоративної штукатурки або фарбування, яке виконується після висихання штукатурки. Можна також використовувати фасадну плитку як альтернативу.
Теги за темою
Ремонт
Джерело матеріала
loader
loader