Про це він сказав у своєму вечірньому відеозвернені, повідомляє Укрінформ.
«Сьогодні ж у Києві були президент Європейської ради Шарль Мішель та президентка Молдови Мая Санду. У десяту річницю від початку Майдану це особливо символічно. Головною тематикою була наша інтеграція в Європейський Союз - і України, і Молдови. Наша держава виконує все те, що необхідно для реального початку переговорів про вступ. Усі рішення, які ми мали прийняти, уже ухвалені. І зараз ухвалимо навіть те, що належало зробити до весни. Тобто за графіком уже після політичного рішення ЄС про початок переговорів. Україна абсолютно має чітку позицію все реалізувати, бути повністю готовою до початку переговорів, бо для нас це все дуже конкретно. Кожен успіх нашої держави додає впевненості, мотивації нашим людям, усім тим, хто захищає Україну, хто нам допомагає», - заявив Зеленський.
Він додав, що «сьогодні ми обговорили, як рухаємося».
«І , звичайно, дуже важливо, щоб Європейський Союз зі свого боку виконав свою обіцянку, ухваливши рішення для України, давши нам старт переговорів», - підкреслив Президент.
Він висловив вдячність президенту Європейської ради Шарлю Мішелю та усім партнерам у Європі за відповідну підтримку», та наголосив, що «зараз час для посилення солідарності».
Також Зеленський поінформував про зустріч із Президенткою Молдови Маєю Санду.
«Хороша зустріч була з Президенткою Молдови. Ми обговорили увесь спектр наших відносин. Особливий акцент, звичайно на тому, як можемо посилити наші економіки, нашу безпеку. Говорили про наш експорт, про взаємодію в трикутнику «Україна-Молдова-Румунія». Я дякую вам, Мая, пані президент, за щирість і волю у зміцненні наших відносин. Україна і Молдова разом. Разом з усіма нашими партнерами здатні додати зростання та соціальної справедливості і для наших країн, і для всього нашого регіону», - зазначив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія 8 листопада рекомендувала Єврораді відкрити переговори про вступ України і Молдови до ЄС. Також вона рекомендувала за певних умов відкрити переговори з Боснією і Герцеговиною та надати статус країни-кандидата для Грузії.
У грудні цього року Європейська рада має розглянути питання про початок перемовин про вступ України до ЄС.