Інвестиції в Україну застрахують від воєнних ризиків: нардепи ухвалили важливе рішення
Інвестиції в Україну застрахують від воєнних ризиків: нардепи ухвалили важливе рішення

Інвестиції в Україну застрахують від воєнних ризиків: нардепи ухвалили важливе рішення

Інвестиції в Україну тепер страхуватимуть від воєнних ризиків. Це, серед іншого, дозволить створити умови, в яких можливі масштабні вкладення капіталу у відновлення України. Важливий проєкт закону пробув у стані блокування у Верховній Раді понад три місяці, проте його нарешті ухвалено.

Йдеться про законопроєкт №9015. Нардепи на засіданні 22 листопада схвалили його у другому читанні та в цілому 242 голосами, повідомив перший заступник голови податкового комітету Ради Ярослав Железняк ("Голос").

"Цей важливий законопроєкт був розроблений з метою створення умов для масштабування інвестицій в Україні за часів воєнних дій та післявоєнного відновлення", – пояснив глава того ж комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу").

Так, документ передбачає внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності". Зокрема, він покликаний усунути прогалини, що обмежують можливість страхування вітчизняних інвестицій Експортно-кредитною агенцією, у тому числі в умовах воєнних дій та повоєнного оновлення.

Ініціатива, за словами Гетманцева, призведе до низки позитивних наслідків. Зокрема, забезпечить:

  • підтримку економічної діяльності в Україні;
  • посилення промислового (у тому числі оборонно-промислового) сектору,
  • створення нових робочих місць;
  • наповнення бюджетів усіх рівнів коштами від сплати податків, що спричинить посилення сил оборони України.

Як повідомляв OBOZ.UA, за неофіційними даними, один із найбільших банків світу, американський JP Morgan, готується створити приватний фонд для інвестицій у відновлення української інфраструктури, яка була зруйнована Росією під час повномасштабного вторгнення. Йдеться про залучення 20-30 млрд доларів приватного капіталу.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader