Підсумки 23.11: Викрадення дитини і майно нардепаСюжет
Підсумки 23.11: Викрадення дитини і майно нардепаСюжет

Підсумки 23.11: Викрадення дитини і майно нардепаСюжет


Депутат РФ вкрав дитину у Херсоні; Суд арештував майно нардепа Дубінського; Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Сплив новий факт жахливого викрадення українських дітей росіянами. З розслідування журналістів ВВС стало відомо, що дружина лідера партії Справедлива Росія Сергія Миронова у 2022 році вивезла з окупованого Херсона 10-місячну українську дівчинку, після чого вони вдочерили її та змінили їй ім’я. Як з’ясувалося, наприкінці серпня 2022 року Інна Варламова, ще не будучи в офіційному шлюбі з Мироновим, відвідувала будинок дитини у тимчасово окупованій Херсонській області. У поїздці її супроводжувала заступник Миронова у Держдумі. З Херсона вони відвезли до Москви двох дітей – 10-місячну Маргариту Прокопенко та дворічного Іллю Ващенка. У грудні 2022 року Сергій Миронов та його на той момент вже офіційна (і п’ята за рахунком) дружина оформили Маргаріті документи, згідно з якими вони – її батьки. Крім того, вони змінили дівчинці ім’я – у російському свідоцтві про народження вона стала Мариною Мироновою, місцем народження записали підмосковний Подільськ. 

Печерський районний суд Києва заарештував майно народного депутата Олександра Дубінського, його матері і колишньої дружини. Арешт наклали у рамках справи щодо відмивання грошей та ухилення від податків. А справу відкрили на підставі заяви виконавчої директорки Центр протидії корупції про те, що мати та дружина Дубінського за останні роки придбали 24 квартири, 17 авто, два будинки і 70 соток землі вартістю близько 2,5 млн доларів. При цьому офіційні доходи депутата і його родини не дозволяли їм придбати це майно.

Новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей запропонував українському лідеру Володимиру Зеленському провести саміт з Латинською Америкою щодо війни, яку веде Україна з Росією. Про телефонну розмову обох лідерів розповіла радниця Мілея, яка також зазначила, що Аргентина пропонує Україні “стати штаб-квартирою, якщо це буде доречно”.

В енергосистемі України зберігається дефіцит. Напередодні три країни ЄС надали аварійну допомогу, повідомило Укренерго. Причини виникнення такої ситуації енергетики пояснюють тим, що споживання збільшилось через похолодання. Це спричинило додаткове навантаження на електростанції, що, своєю чергою, спричинило зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох енергоблоків. Водночас у Міненерго повідомили, що за минулу добу в Україні до енергосистеми під’єднали чотири енергоблоки теплових електростанцій. Увечері у Міненерго заявили, що минулої доби в аварійний ремонт вийшли відразу сім енергоблоків. Держенергонагляду доручили провести оперативну перевірку ситуації.

Українські розвідники провели кібероперацію проти Росавіації. Вдалося отримати секретні документи, які свідчать про авіаколапс РФ через санкції. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Документи свідчать, що у 2023 році в росавіцації різко зросла кількість авіапригод та випадків технічних несправностей. Росія має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом та гострий дефіцит запчастин, через що на “донорство” пустили понад 35% літаків.

У Міністерстві оборони повідомили, що пришвидшили постачання ЗСУ нових зразків зброї. Зміни стали можливими завдяки вилученню однієї з найтриваліших бюрократичних перепон – видання наказу про допуск до експлуатації, погодження якого з різними структурами Міноборони та Генштабу зазвичай тривало близько місяця. Окрім того, випробування нових зразків зброї та перевірка їхніх бойових характеристик відбуватимуться безпосередньо на полі бою. Також прибрали перепони для закупівлі деяких видів дронів.

До державного бюджету України надійшло близько 400 млн доларів під гарантію Великобританії через трастовий фонд Світового банку. Зазначається, що гроші підуть на пенсійні виплати та оплату праці медпрацівників за програмою медичних гарантій. Кредит надається на пільгових умовах: строк погашення 19 років із 5-річним пільговим періодом.

Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій США. Мова про грецьких вантажовідправників Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers. Усі три компанії були активними вантажовідправниками російської нафти і палива аж до вересня-жовтня цього року. Усі три компанії відхилили запити на судна для навантаження російської нафти в листопаді. “Такий розвиток подій є ударом по Росії, оскільки він звужує кількість судноплавних компаній, готових транспортувати російську нафту споживачам в Азії, Туреччині, на Близькому Сході, в Африці та Південній Америці”, – зазначає Reuters.



Теги за темою
Росія Зброя електроенергія авіація депутат
Джерело матеріала
loader
loader