![Україна звернулась до Польщі з вимогою про термінове розблокування кордону](https://thumbor.my.ua/pLk_a5B_HVzwMN5gDrUXVRhW6_I=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F226%2F4fd4ab8721c1a10ef9f91aec60b6fe96.jpg)
Україна звернулась до Польщі з вимогою про термінове розблокування кордону
Україна звернулася з офіційною нотою до Міністерства закордонних справ Польщі з вимогою про термінове розблокування кордону.
Про це повідомив посол України в Польщі Василь Зварич.
«Відповідні сигнали доведені також до Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі», — додав він.
Вчора, 23 листопада, у Польщі, на паркінгу біля Корчової, помер 56-річний український водій, який чекав на перетин кордону. До того, 11 листопада, на паркуванні неподалік пункту пропуску «Дорогуськ-Ягодин» помер 54-річний водій вантажівки з України.
Зварич наголосив, що обмеження вантажного руху польськими протестувальниками створює загрозу життю та здоров’ю людей, спричиняє значну загрозу безпеці й порядку руху на дорогах загального користування, а відтак відповідно до норм закону Польщі «Про зібрання» дає прямі підстави для розпуску страйку.
Зі свого боку, Федерація роботодавців України разом з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників закликали президента Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію з блокадою кордону. Вони вважають, що Зеленський має провести переговори з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
За даними цих організацій, прямі втрати економіки України через блокаду вже перевищили 400 млн євро, а з урахуванням штрафів, неустойки та втрати контрактів — це вже мільярди євро.
«Вимоги польських страйкарів мають зухвалий характер та порушують зобов’язання Польщі відповідно до міжнародних договорів, а подекуди є прямим втручанням у внутрішні справи України та є дискримінаційними», — йдеться у зверненні ФРУ та АсМАП.
Організації також надіслали запити до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса з проханням розв'язати ситуацію.
Польські перевізники 6 листопада почали блокування кордону з Україною. Вони вважають, що українські перевізники «відбирають робочі місця поляків».
Спочатку були перекриті три пункти пропуску: «Корчова-Краківець», «Гребенне-Рава-Руська», «Дорогуськ-Ягодин». Перевізники обіцяють здійснювати блокаду до 3 січня наступного року. А якщо їхні вимоги (головна — скасування транспортного безвізу для України) не будуть виконані, то блокування кордону триватиме і надалі.
Вчора почалось блокування четвертого пункту пропуску — «Медика-Шегині».
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)