Уряд України планує змінити підхід до призову на військову службу, прагнучи зберегти боєздатність армії після майже двох років повномасштабної війни з РФ.
Як зазначає видання The Guardian із посиланням на “одного з високопосадовців”, про зміни можуть оголосити вже цього тижня.
Вони передбачають використання приватних рекрутингових компаній для проведення більш цілеспрямованого призову. Згідно із планом, призовники мають бути впевнені в тому, що їх залучать на посади, які відповідають їхнім навичкам, а не просто відправлять на фронт.
– Деякі люди налякані, бояться померти, бояться стріляти, але це не означає, що вони не можуть бути залучені до інших видів діяльності… Тепер у нас новий міністр (оборони, – Ред.) із новим підходом, – зазначив секретар РНБО Олексій Данілов у коментарі The Guardian.
Він уточнив, що армія співпрацюватиме з двома найбільшими рекрутинговими компаніями України. Метою є виявлення людей із конкретними навичками, потрібними ЗСУ.
Крім того, кваліфікованих українців, які бажають допомагати армії, але не йти на фронт, хочуть відмовити від спроб ухилитися від призову.
– Мобілізація стане більш гнучкою, будуть оголошені ті спеціальності, які необхідні, і люди добровільно будуть іти на конкретну посаду. Наприклад, їм (ЗСУ, – Ред.) потрібні зварювальники або слюсарі тощо, – пояснив Олексій Данілов.
Секретар РНБО визнав, що проблема з призовом існує, однак уточнив, що російська пропаганда перебільшує її масштаби. За словами Данілова, агресор “намагається підігріти це питання, кажучи, що у нас не вистачає солдатів, що у нас проблеми з мобілізацією”.
– У житті завжди є проблеми, давайте не будемо їх переоцінювати, – додав він.
Джерело видання в Міноборони України підтвердило, що контракти з рекрутинговими компаніями укладено, однак не повідомило деталей.
Мобілізація в Україні: що відомо
Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні запровадили на початку повномасштабної війни. Востаннє їх продовжили з 16 листопада 2023 до 14 лютого 2024 року.
24 листопада президент Володимир Зеленський анонсував підготовку комплексного плану із мобілізації. Він може з’явитися вже цього тижня і стосуватися роботи ТЦК, ВЛК, демобілізації та мобілізації.
Як пояснював Олексій Данілов, українські військовослужбовці строкової служби, термін служби яких завершився, отримають можливість демобілізуватися. А військові, які захочуть залишитися, зможуть укласти контракт.