Що дозволило затягнути "енергетичний зашморг" для Росії
Що дозволило затягнути "енергетичний зашморг" для Росії

Що дозволило затягнути "енергетичний зашморг" для Росії

Провал планів Кремля

Вплив на енергетичний ринок Європи був для Росії одним зі способів стримування Західної підтримки України в умовах війни. Щоб зберегти цей вплив, Росія вдавалася до різних заходів в економічному просторі.

Одним із таких "ходів" був підрив "Північних потоків". На думку Андрія Коболєва, Росія піддалася власній пропаганді й вирішила, що після цього Європа сама "прийде домовлятися".

Та це було помилкою. Ще більшою похибкою стало те, що Росія не очікувала, який спротив буде давати Україна.

Він здивував росіян в поганому сенсі, і в хорошому для нас. Йдеться про дії як на фронті, так і в глобальному інформаційному полі. Тобто вони розраховували на ситуацію, думаю, схожу з Кримом – що все більш-менш тихо, вони зайдуть, заберуть, і вже потім після бійки кулаками не махають. Цього не сталося,
— пояснює експерт.

Презумпція невинуватості

Упродовж багатьох років Росія робила все можливе, щоб дестабілізувати безпековий сектор Європи. Та це практично не вплинуло на реакцію Заходу в перші дні повномасштабного вторгнення.

Андрій Коболєв пов'язує це з принципом презумпції невинуватості, коли для доведення провини треба витратити багато часу. Крім того, Росія десятиліттями використовувала досить ефективну пропаганду й цим змогла нав'язати в Європі багато міфів.

Наприклад, щодо атомної енергетики, що без російських енергоносіїв світ помре, що Росія це якась велика, чудова загадкова країна, що росіяни не хочуть війни й так далі. Це ж все частина масштабної пропаганди, яку поширювали в Європі,
— каже ексочільник "Нафтогазу".

Цей вплив можливо перебороти лише розвінчанням проросійських наративів і тривалою присутністю в європейському інформаційному просторі.

Теги за темою
газ Європа
Джерело матеріала
loader
loader