Інтенсивні тренування пригнічують імунну систему: вчені пояснили, чому спортсмени часто хворіють на ГРВІ
Інтенсивні тренування пригнічують імунну систему: вчені пояснили, чому спортсмени часто хворіють на ГРВІ

Інтенсивні тренування пригнічують імунну систему: вчені пояснили, чому спортсмени часто хворіють на ГРВІ

Спорт не завжди здоров’я, на відміну від помірної фізичної активності.

Вчені Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії довели, що надмірні інтенсивні вправи негативно впливають на імунну систему.

Такі висновки вони зробили, проаналізувавши стан пожежників після важких тренувань.

Зараз дивляться

Небезпека фізичних перенавантажень

Група дослідників перевірила плазму крові, сечу та слину 11 пожежників до та після 45 хвилин інтенсивних вправ – люди, навантажені 20 кг спорядження, пробігли чималу дистанцію горбистою місциною.

– Ми хотіли глибше вивчити те, що відбувається в організмі, і виявити небезпеку від виснаження на його ранніх стадіях, — пояснює біоаналітичний хімік Крістін Бернум-Джонсон.

За словами дослідниці, на відміну від фізичних вправ, що позитивно впливають на наше здоров’я – від покращення настрою до зміцнення імунної системи, – тривалі виснажливі тренування  демонструють ознаки пригнічення імунітету.

Це було виявлено і у пожежників.

– Люди в хорошій фізичній формі можуть бути більш схильні до респіраторної вірусної інфекції відразу після інтенсивних фізичних вправ, — припускає біомедик Ернесто Накаясу.

Хоча є вагомі докази того, що помірна фізична активність серед здорових людей може сприяти імунній системі в довгостроковій перспективі, те, що відбувається з імунною системою безпосередньо після інтенсивних фізичних вправ, є суперечливим.

Зв’язок між фізичними навантаженнями і частотою ГРВІ

Донині існувало мало достовірних доказів, які б підтверджували, що інтенсивні фізичні вправи підвищують ризик інфекцій, хоча кілька попередніх досліджень відзначали більше випадків інфекцій верхніх дихальних шляхів у спортсменів у порівнянні з контрольною групою після напруженої діяльності.

Дослідники відмітили, що зменшення кількості запальних молекул у слині після фізичних вправ, може являти собою адаптивний механізм для покращення газообміну у відповідь на підвищену потребу клітин у кисні. Але це впливає і на здатність організму опиратися інфекціям.

Більше того, мікробіом ротової порожнини учасників також змінився. Проте, збільшення антимікробних пептидів ніяк не вплинуло на пригнічення росту шкідливої бактерії E. Coli.

– Це свідчить про обмежену здатність антимікробних пептидів у ротовій порожнині захищати господаря від хвороботворних бактерій після важких тренувань, – зазначив Накаясу.

Крім того, за словами дослідника, є докази, що підтверджують взаємозв’язок між фізичними навантаженнями та більш високою частотою респіраторних захворювань.

Це дослідження було опубліковано у Military Medical Research .

Джерело:

Теги за темою
Японія
Джерело матеріала
loader
loader