В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин , на сьогодні "пацієнтів" вже приймає національний парк "Черемоський".
Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин. Під час будівництва конструкцій за основу прийняли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі, працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їхньою діяльністю безпосередньо під час навчального візиту.
- Будівництво центрів реабілітації диких тварин – це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек у рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає від війни. Тому ми вже опрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні, – розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Національний природний парк "Черемоський" вже має першого "пацієнта" – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки та отримує необхідну допомогу. За науковими рекомендаціями працівники парку мінімально контактують із лисицею. Після проходження реабілітації разом із експертами буде вирішено, коли краще випустити її у дику природу. Надалі в парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси з догляду за тяжко травмованими тваринами.