Підсумки 04.12: “Довгий” Нептун і ціна на золотоСюжет
Підсумки 04.12: “Довгий” Нептун і ціна на золотоСюжет

Підсумки 04.12: “Довгий” Нептун і ціна на золотоСюжет


Міноборони заявило про розробку “довгого” Нептуна; Ціна золота встановила історичний рекорд. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

В Україні ведуться роботи над новою модифікацією ракети для комплексу Нептун, а також модернізацією зенітно-ракетних комплексів Бук та С-300. Про це сказав заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. За його словами, йдеться про створення так званого “довгого” Нептуна, тобто нову модифікацію ракети для комплексу Нептун. ЗМІ припускають, що мова йде про адаптацію ракети Р-360 комплексу Нептун для знищення наземних цілей. Також, за словами Гаврилюка, ведеться активна робота разом з Міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО. Гаврилюк додав, що наразі не може говорити докладно про нові розробки, однак зазначив, що триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів Бук та С-300. 

Ціна на золото встановила новий історичний рекорд. У понеділок зранку вартість січневого ф’ючерсу на золото зросла на 2,89% – до $2140,7 за унцію. Вище за відмітку $2100 ціна золота піднялася вперше в історії. Західні аналітики очікують, що і у 2024 році ціни на золото можуть залишитися вищими за $2000 за унцію, досягаючи нових історичних максимумів. Серед факторів на користь цього – геополітична невизначеність, ймовірне ослаблення долара США та потенційне зниження процентних ставок.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо провів телефонну розмову з главою українського уряду Денисом Шмигалем. Вони домовилися зустрітися на словацько-українському кордоні на початку 2024 року. При цьому Фіцо виключив постачання зброї та боєприпасів Україні з державних складів і з армії. “Ми не віримо у військове вирішення конфлікту в Україні, оскільки воно веде тільки до непотрібного кровопролиття без результату”, – заявив прем’єр. При цьому він додав, що Словаччина і надалі заборонятиме імпорт зерна.

В енергосистемі України зберігається складна ситуація через високу аварійність енергоблоків ТЕС.  “Вранці одна з теплоцентралей на півдні зупинила роботу через пошкодження при обстрілі. Протягом доби з різних технічних причин в аварійний ремонт виведено п’ять блоків на теплових електростанціях в різних регіонах”, – йдеться у повідомленні. Разом з тим виробленої електростанціями електроенергії достатньо для забезпечення потреб усіх споживачів. В Укренерго поки що не прогнозують дефіциту в енергосистемі протягом доби.

У ніч на понеділок росіяни атакували Україну 23 ударними донами з мису Чауда (окупований Крим) та керованою авіаційною ракетою – з повітряного простору окупованої Херсонщини. Сили ППО знищили 18 ударних БпЛА типу Shahed та одну керовану авіаційну ракету Х-59. Протиповітряна оборона працювала у щонайменше 9 областях України.

Україна вперше вийшла на показник виробництва шість Богдан (САУ Богдана – ред.) на місяць. Про це заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, також є можливість збільшити це число. Глава держави також розповів, що Україна отримала від західних партнерів як дефіцитні ракети до наявних систем ППО, так і нові, сучасні зенітні комплекси.



Теги за темою
Зброя золото
Джерело матеріала
loader
loader