Шарль Мішель на зустрічі із Сі Цзіньпіном: "В той час, як ми говоримо, Росія продовжує атакувати Україну"
Президент Європейської ради Шарль Мішель у межах зустрічі з президентом КНР Сі Цзіньпіном наголосив на важливості взаємовідносин між ЄС та Китаєм у питанні глобальної безпеки та стабільності. Про це повідомляє офіційний сайт Євроради.
"У поточному контексті ми погоджуємося з вами, що Європейський Союз і Китай мають відповідальність працювати заради миру й стабільності на основі принципів, прописаних у Хартії ООН. В той час, як ми говоримо, Росія продовжує атакувати Україну, серйозно порушує Хартію ООН та територіальну цілісність й суверенітет України. Ми хотіли б отримати можливість, щоб обговорити з вами як найкраще вирішити цю ситуацію та підтримати принципи міжнародного права", – зазначив Мішель.
Голова Євроради також наголосив на необхідності взаємодії між ЄС і Китаєм у пошуку виходу із трагічних подій, що розгортаються на Близькому Сході. Зокрема, він відзначив важку гуманітарну ситуацію в Газі, висловився за дотримання пропорційності у застосуванні сили та за пошук мирного рішення на основі принципу "двох держав".
"Ми також спостерігаємо за ситуацією в Азії. Ми занепокоєні зростаючою напругою у Тайванській протоці та у Південно-Китайському морі. Як ви знаєте, ми виступаємо проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво з використанням сили або ворожнечі. Ми також продовжуємо дотримуватися нашої позиції у визнанні політики "Одного Китаю", – сказав глава Європейської ради.
За його словами, відносини між ЄС і Китаєм різносторонні, тож ЄС прагне надалі працювати із Китаєм на основі поваги та взаємності у вирішенні ключових глобальних проблем, включаючи кліматичні зміни, глобальну систему охорони здоров’я та продовольчу безпеку.
Він додав, що ЄС і Китай є серед головних партнерів одне для одного, торговельний обіг між якими сягає 2 мільярдів євро на день. При цьому дефіцит Європейського Союзу у такій торгівлі сягає майже 400 мільярдів євро на рік, що потребує обговорення конкретних заходів для поновлення балансу у торговельних відносинах.
Раніше повідомлялося, що товарообіг Росії та Китаю у 2023 році досяг рекордного рівня, а саме виріс на 26,7 відсотка. Товарообіг між двома країнами в січні-листопаді досягнув $218,2 млрд і перетнув позначку в $200 млрд на рік раніше, ніж Пекін і Москва планували.