Верховна Рада 8 грудня схвалила новий законопроєкт, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Документ передбачає, що місце розташування кладовища визначатиме Кабмін. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, законопроєкт дозволить у прискореному режимі завершити необхідні роботи. Зокрема, будуть вирішені питання щодо земельної ділянки, містобудівних умов та оцінки впливу на довкілля.
«Тепер перед відповідальними відомствами стоїть завдання відкрити першу чергу Національного військового меморіального кладовища вже в першій половині 2024 року», — зазначив він.
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що, оскільки місце розташування Національного військового меморіального кладовища визначатиме Кабмін, то, за інформацією, яку він отримав від урядовців, цвинтар перенесуть у Гатне на Київщині.
Раніше, 3 травня Верховна Рада проголосувала за створення Національного військового меморіального кладовища біля селища Биківня поблизу Києва.
Однак в серпні Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» заявив, що побудувати Національне військове меморіальне кладовище на території Биківнянського лісу в найкоротші терміни неможливо. На території, де планують звести кладовище, можуть бути недосліджені поховання жертв сталінських репресій. Тож ця ділянка потребує ґрунтовного археологічного дослідження.
Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) передбачає цілий комплекс споруд і площ. Туди ввійдуть, зокрема, саме військове кладовище на 50 тисяч поховань, колумбарій, ритуальна будівля та інші необхідні споруди для організації почесних поховань, а також музейний комплекс.
Для затвердження концепції та архітектурного рішення НВМК проведуть архітектурний конкурс. Загальна площа Національного військового меморіального кладовища сягне майже 100 гектарів.
Фото: Верховна Рада
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.