Протягом зими не можна дати Росії закріпитися чи перехопити ініціативу на полі бою.
Про це заявив президент Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 8 грудня.
На початку звернення він подякував захисникам українського неба.
– Під час ракетного удару вранці вдалося збити значну частину російських ракет. Утім не всі. Були влучання в Харкові, також у Дніпропетровській області. Усім постраждалим надано необхідну допомогу. Загинула одна людина. Мої співчуття рідним і близьким. Максимально активно працюємо з партнерами заради посилення української ППО, – сказав він.
Глава держави повідомив, що Україна продовжує роботу щодо ППО і майже кожен тиждень дає Україні нові домовленості та можливості.
– Цей російський режим повторює зло, яке вже наробив, але намагається щоразу зробити удар більш болісним. Ми це усвідомлюємо. І я дякую кожному й кожній, хто захищає Україну від Шахедів, хто відбиває російські ракетні удари, дякую нашій розвідці та кожному з партнерів, хто вже ухвалив рішення про підтримку українського повітряного щита і хто робить санкції проти держави-терориста саме такими, які здатні її обмежувати. І хай у Росії не сумніваються: усі – від терористів до пропагандистів терору – вони усі відповідатимуть. І за кожен удар, – сказав президент.
Володимир Зеленський також розповів про засідання Ставки.
– Як і завжди, головком, командувачі за напрямками доповіли щодо оперативної ситуації. Купʼянськ, Лиман та всі донецькі напрямки, південь. Я дякую всім солдатам і командирам за стійкість, відвагу. Завдання нашої держави – і зараз, узимку, хоч би як це було складно, – проявляти силу й не давати ворогу перехопити ініціативу, не давати їм укріпитися, – наголосив він.
Президент відзначив воїнів, які проявили себе найбільше – і зараз, у боях і взимку, і цієї осені:
- 95-та окрема десантно-штурмова бригада – солдат Андрій Мінасов;
- 14-та окрема механізована бригада – солдат Іван Ковальчук та старший солдат Віталій Любчик;
- 68-ма окрема єгерська бригада – молодший сержант Роман Петляр;
- 92-га окрема штурмова бригада – солдат Павло Кісса;
- 42-га окрема механізована бригада – молодший сержант Максим Омбиш;
- 26-та окрема артилерійська бригада – головний сержант Олександр Федорчук;
- 25-та окрема повітрянодесантна бригада – сержант Андрій Журавльов, фахівець аеророзвідки;
- 47-ма окрема механізована бригада – молодші сержанти Юрій Святенко та Дмитро Семенник;
- 23-тя окрема механізована бригада – молодший сержант Роман Луценко;
- 704-й полк радіаційного, біологічного та хімічного захисту – старший солдат Марʼян Порціна.
Також президент переговорив із премʼєр-міністеркою Естонії про збереження підтримки України партнерами загалом, і про цілком конкретні речі, які потрібні Україні та українським воїнам, щоб досягати необхідних результатів.
– Я вдячний за розуміння й допомогу. Звичайно, обговорили й питання єдності Євросоюзу – передусім у контексті відкриття переговорів з Україною щодо вступу в ЄС. Україна виконує всі зобов’язання. Ми вже неодноразово це доводили, – сказав він.
Президент нагадав, що сьогодні Верховна Рада ухвалила необхідні закони відповідно до рекомендацій Єврокомісії у сферах антикорупції та прав національних меншин.
– Враховано висновки Венеційської комісії – конкретно щодо національних спільнот. Очікуємо, що зусилля України будуть належним чином оцінені лідерами Євросоюзу і відповідні європейські обіцянки Україні будуть виконані. У нас було сім рекомендацій – ми зробили все, чого від нас чекали на грудень, – сказав він.
Володимир Зеленський наголосив, що Україна продовжує активну зовнішньополітичну роботу, щоб наблизити позитив для України і щодо оборони, і щодо макрофіну, і щодо політичної та мотиваційної сили.
– Кожен, хто захищає свободу, потребує відчуття, що він чи вона не наодинці. Вільний світ має бути об’єднаним. І, щоб бути справді успішною, Україна має бути донором єднання. Кожен наш зовнішньополітичний крок спрямований саме на це, – сказав він.
Український лідер розповів, що сьогодні в Києві відбулася перша зустріч учасників нашої нової міжнародної коаліції щодо повернення дітей, які були депортовані в Росію з тимчасово окупованої території.
– Ми об’єднуємо заради звільнення дітей і держави, і міжнародні організації, і громадських лідерів із різних країн світу, і юридичних фахівців. Я дякую всім, хто приєднався до цієї роботи вже, хто забезпечує конкретні правові результати вже, зокрема й ордери Міжнародного кримінального суду щодо російських посадовців, – сказав він.
Наприкінці звернення президент згадав про евакуацію громадян України із сектора Газа. За його словами, протягом усього дня тривала виведення українців на безпечну територію.
За його даними, ще майже 40 громадян України в безпеці завдяки діям розвідки та дипломатів.