Модний військовий аксесуар: шеврони з "кавуновим" прапором, Бахмутом та малюком Йодою
Модний військовий аксесуар: шеврони з "кавуновим" прапором, Бахмутом та малюком Йодою

Модний військовий аксесуар: шеврони з "кавуновим" прапором, Бахмутом та малюком Йодою

Цікаві нашивки колекціонують, ними обмінюються, їх дарують. Збирає шеврони навіть президент Володимир Зеленський. Шеврони з винятково військових знаків розрізнення перетворились на модний аксесуар, спосіб самовираження і прояв креативності. Тому не дивно, що чимало українських підприємців почали виготовляти такі аксесуари. Про шеврони з оригінальними надписами та малюнками, а також про майстрів, які створюють такі нашивки, дізнавалася KP.UA.

 «Нова Каховка» та символ Херсонщини

Майстриня Анастасія Борисова мріє повернутися у рідну Нову Каховку. Фото: ФБ Настя Борисова

Майстриня Анастасія Борисова мріє повернутися у рідну Нову Каховку. Фото: ФБ Настя Борисова

Майстриня Анастасія Борисова із Одеси заправляє у вишивальну машинку велику бобіну ниток золотисто-жовтого кольору.

- Буду вишивати на шевронах наш рідний "Тризуб", - каже. – Ось такий колір ниток у мене найбільш ходовий. А ще, крім чорного та білого, активно використовую колір хакі.

Анастасія виготовляє шеврони. Для військових – безкоштовно. Каже, це потрібно, в першу чергу, для неї.

- Це, мабуть, найменше, що я можу зробити для наших хлопців з ЗСУ, - розповідає KP.UA Анастасія Борисова. – Часто замовляють у мене шеврони «Нова Каховка», також з «кавуновим» прапором Херсонської області. І, звісно, такі надписи як група крові, «волонтер», позивні воїнів.

Серед військових ціняться саме вишиті шеврони, тому що вони довго тримають і форму, і колір. Виготовляти такі аксесуари жінка почала вже під час великої війни, після того, як вибралася з окупованої рідної Нової Каховки. Подружжя Борисових, разом із сином та молодшою донькою, оселилося в Одесі. Кажуть, взяли з собою лише чотири сумки з речами та документами й інвалідний візок сина. А вишивальна машинка Анастасії залишилася вдома.

Виявляється, серед військових ціняться саме вишиті шеврони, тому що вони довго тримають і форму, і колір. Фото: ФБ Настя Борисова

- До війни я виготовляла всілякі логотипи на замовлення, вишивала рушники, - розповідає жінка. – Переїхавши до Одеси, зрозуміла, що хочу вишивати. Моїй мамі пізніше вдалося вибратися з окупації, і вона захопила мою вишивальну машинку. А перше замовлення на шеврон я отримала від свого доброго друга, який був у Грузії. Він замовив герб Нової Каховки і попросив, щоб я підвезла свою роботу до військкомату. Приїхавши на місце, зрозуміла, що цей шеврон призначався для військового, який от зараз же вирушає на бойове завдання на Херсонський напрямок. Дотепер згадую цей випадок з таким трепетом…

Після цього Анастасія стала вишивати шеврони для військових у подарунок. Інформацію про таке виробництво шукала в інтернеті, але чимало секретів розповіли їй інші вишивальниці, з якими співпрацює. За день виготовляє приблизно 50 штук. Комусь дарувала особисто, а хтось знаходив майстриню через соцмережі.

- Я маю такий записник, де військові залишають свої автографи, - розповідає. - Цей записник мені дуже цінний. Хочу, щоб він був в моїй родині навіть після мене. І молюся, щоб усі хлопці, які там підписалися, були живі і здорові.

Шеврони у кольорах кавуна. Херсонщина! Фото: ФБ Настя Борисова

Є шеврони з позивними, яких вже не заберуть…

За 10 років своєї діяльності черкащанин Євген Поклонний виготовив тисячі шевронів різного дизайну. Фото: 18000.com.ua

Шеврон – це своєрідна валюта. Так каже виробник фірмових нашивок Євген Поклонний. За 10 років діяльності виготовив тисячі шевронів різного дизайну. Починав вишивати нашивки ще під час Майдану. З того часу, каже, шеврони не втрачають популярності.

- Зараз більш за все цікавляться написами «Бахмут», «Авдіївка», - розповідає KP.UA Євген Поклонний. – Звісно, замовляють і з позивними, і з групою крові, і з назвами бригад.

На підприємстві Євгена виготовлення шеврона починається з ескізу малюнка. Після цього підбирають тканину та нитки і приступають до самої вишивки. Вишивають не майстрині, а спеціальні машини. Потім виріб вирізають і акуратно зрізають зайві нитки. Шеврон готовий!

У підприємця роботи вистачає. Шеврони можуть псуватися, губитися, до того ж самі військові часто обмінюються нашивками, колекціонують їх. Вартість доступна: від 25 грн. Найдешевшими є нашивки із позивними та групами крові.

- Морально важко тоді, коли не забирають замовлення, - каже Євген. – Є в мене шеврони із позивними, які так ніхто і не забрав. І вже не заберуть…

Шеврони можуть псуватися, губитися, до того ж самі військові часто обмінюються нашивками, колекціонують їх. Фото: 18000.com.ua

Бойові гусенята та бебі Йода

Оригінальна вишивка нагадує гуцульській килимовий стиль з геометричними формами та рослинними мотивами. Фото: Инстаграм сестер Педорук

Оригінальна вишивка нагадує гуцульській килимовий стиль з геометричними формами та рослинними мотивами. Фото: Инстаграм сестер Педорук

Здавалося б, на війні немає місця моді та трендам. А от і ні! Нарукавні нашивки - дійсно модний аксесуар серед військових. Крім офіційних шевронів цінуються і ті, які мають цікавий дизайн. А креатив українських майстрів інколи вражає. Наприклад, сестри із Кропивниччини Олена та Тетяна Педорук виготовляють нашивки у вигляді гусенят. Птахів вишивають хрестиком, оснащують липучкою або магнітом. Кажуть, замовляють гусенят і на подарунок, і самі ж військові для себе. Вартість – від 100 грн.

А от шеврони від українського бренду «Яверета» виглядають не як нашивки на рукава, а наче мінікартини. Тут і бойові пінгвіни на килимовій вишивці, і краєвиди Карпат з озером Несамовите, і закохані, які обіймаються. Оригінальна вишивка нагадує гуцульській килимовий стиль з геометричними формами та рослинними мотивами. Вартість такого шеврона – від 300 грн.

Залежно від дизайну та кріплення, бебі-Йоду можна придбати за 100 грн. і вище. Фото: images.prom.ua

Залежно від дизайну та кріплення, бебі-Йоду можна придбати за 100 грн. і вище. Фото: images.prom.ua

Дешевший, але надзвичайно популярний патч-нашивка у вигляді малюка Йоди з культової фантастичної саги «Зоряні війни». Так, точнісінько такий є у генерала Залужного. Залежно від дизайну та кріплення бебі Йоду можна придбати за 100 грн і вище.

Поповнити свою колекцію шевронів або ж знайти цікавий екземпляр на подарунок можна і на відомому серед колекціонерів онлайн-аукціоні «Віоліті». Серед безлічі стандартних трапляються і цікаві нашивки. Ціна – від 60 грн.

Шеврони від українського бренду «Яверета» виглядають не як нашивки на рукава, а наче міні-картини. Фото: Инстаграм сестер Педорук

Коментар експерта
Геральдист Олексій Руденко стверджує, що є певні вимоги до дизайну офіційних шевронів. Фото: wikipedia.org

Геральдист Олексій Руденко стверджує, що є певні вимоги до дизайну офіційних шевронів. Фото: wikipedia.org

Офіційні шеврони створюються за певними правилами

- Перш за все, треба розуміти, що шеврон – це кутове зображення, а все решта – це нарукавні знаки, - пояснює KP.UA геральдист Олексій Руденко. – Звісно, є методичні рекомендації Міністерства оборони України про те, яким має бути шеврон, є певна система, адже офіційні емблеми створюються за певним алгоритмом. Що стосується неофіційних знаків, то інколи креативність навіть дивує. Але якихось певних обмежень як таких немає. Дійсно, люди колекціонують такі неофіційні нашивки, обмінюються ними, це наче своєрідний знак прихильності.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader