Ключову роль грають 2 фактори: для чого Лукашенко поїхав у турне Африкою
Ключову роль грають 2 фактори: для чого Лукашенко поїхав у турне Африкою

Ключову роль грають 2 фактори: для чого Лукашенко поїхав у турне Африкою

Такі часті подорожі Лукашенка, звісно, не є випадковістю. Вони мають на меті досягнути кількох цілей. Про це 24 Каналу розповів заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко.

Для чого Лукашенкові Африка

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, починаючи з 9 грудня, відправився у турне африканськими країнами.

Є два фактори, яку в цьому грають ключову роль. Насамперед ми бачимо реалізацію кампанії, яку умовно можна назвати "Лукашенко і його сини". Минулого тижня Лукашенко зустрічався з президентом ОАЕ, на ньому були присутні його старший син Віктор та молодший Микола, і нікого з правління,
– зауважив Павло Латушко.

Розмова була про фінансові збереження, які триває Лукашенко в Об'єднаних Арабських Еміратах через підставні обличчя. Цей підтверджує багато аналітиків, що в ОАЕ зберігається не один мільярд доларів.

"В африканських країнах Лукашенка цікавить видобуток корисних копалин: золото, діаманти, нафта. Тобто все те, що ліквідне і на чому можна заробити", – наголосив Латушко.

До того ж в Еміратах зареєстрована компанія Aftrade DMCC, яку пов'язують з наближеними до Лукашенка людьми. Мовиться про Віктора Шеймана – колишнього держсекретаря Радбезу Білорусі та бізнесмена Олександра Зінгмана. Через цю компанію вони контролюють поставки білоруської техніки на африканський ринок.

"Другий фактор – Лукашенкові потрібно показати світу, що він чогось вартий. Він фактично злітав на вечерю до президента Кенії, замість того, щоб їхати до Вашингтону, Брюсселю, Берліну", – додав Латушко.

Лукашенко був у Китаї: що відомо

  • Незаплановано 3 грудня до Пекіну прилетівОлександр Лукашенко. Наступного дня у нього з лідером КНР Сі Цзіньпіном відбулися переговори.
  • Згодом стало відомо, що диктатори обговорювали питання торговельно-економічного, інвестиційного та міжнародного співробітництва між країнами.
  • За результатами перемовин, Сі Цзіньпін відзначивпозитивну динаміку у відносинах між Китаєм та Білоруссю. Щобільше, Сі заявив, що Лукашенкові вдалося "зберегти соціальну гармонію та стабільність" у Білорусі. Натомість Лукашенко назвав лідера КНР "своїм другом.
Теги за темою
Олександр Лукашенко Африка
Джерело матеріала
loader
loader