Про це він сказав репортеру німецького видання Bild Паулю Ронцгаймеру, передає Укрінформ.
«Те, що канцлер Німеччини Олаф Шольцзробив на саміті, щоб усунути загрозу вето Угорщини, увійде в історію як акт німецького лідерства в інтересах Європи», - сказав Кулеба.
Він висловив переконання, що канцлер багато виграв на цій зустрічі, зокрема, щире й заслужене захоплення в серцях українців. При цьому на початку війни на адресу керівництва Німеччини лунало чимало дорікань через небажання швидко постачати озброєння, а згодом – важке озброєння.
Наразі ситуація змінюється і на тлі великих побоювань, що США можуть дистанціюватися, Україна покладається саме на Німеччину.
Кулеба згадав, що минулого травня під час кампанії в Берліні за надання Україні статусу кандидата в ЄС, його заклики до Німеччини взяти на себе ініціативу в цьому процесі здебільшого не були почуті. Експерти та політики в столиці ФРН казали, що Німеччина не хоче бути лідером.
«Я радий, що німецькі політичні рішення відтоді змінилися. Я можу лише сподіватися, що це також знаменує ширший і незворотний зсув у підході Німеччини до керівництва зусиллями з вирішення найскладніших питань», - сказав український дипломат.
Це стосується також допомоги озброєннями, де критика на адресу Німеччини також стала слабшою, зокрема, завдяки передачі ЗРК і засобів ППО. Втім, Німеччина, ймовірно, не поставить бажані ракети Taurus, принаймні в найближчі кілька місяців, зауважує автор.
«Ми маємо багато причин бути вдячними Німеччині, від військової допомоги до фінансової підтримки, але політична ясність щодо членства України в ЄС, мабуть, найкращий різдвяний подарунок від Берліна. Сірі зони в Європі більше неможливі. Або розфарбуйте карту Європи в кольори ЄС, щоб гарантувати безпеку та процвітання для всіх європейців, або Путін розмалює її кров’ю та принесе більше страждань, нестабільності та руйнування. Я радий, що цього тижня ми всі стали безпечнішими та впевненішими», - підсумував Кулеба.
Як повідомлялося, Європейська рада цього тижня підтримала 26 голосами початок переговорів про членство України в Євросоюзі попри побоювання, що Угорщина заблокує це питання. Дякувати за те, що прем’єр Віктор Орбан не брав участі у голосуванні треба канцлера ФРН Олафа Шольца, який запропонував тому вийти з зали на каву в момент ухвалення рішення. Шольц загалом наразі виступає чи не найбільшим лобістом поступу України на шляху до ЄС, пропонуючи одночасно реформування самого блоку.