На українських АЕС встановлюватимуть американські енергоблоки: де розпочнуть і що це дасть
Вчора, 17 грудня президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС. Він будуватиметься за американською технологією АР1000. Про це повідомив сайт Міністерства енергетики України.
«Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це - одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення», – підкреслив міністр енергетики України Герман Галущенко, який був присутній при підписанні угоди.
Він додав, що підписанням цих домовленостей Україна продовжує свій повний відхід від радянсько-російських технологій в атомній енергетиці, а також посилює співпрацю у цьому напрямку з американськими партнерами.
«Ця угода має фундаментальне значення для енергетичної безпеки України, адже АР1000 – це дуже надійна технологія», – зауважив президент Westinghouse Патрік Фрагман. – «Сьогодні п’ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема в США та Китаї, ще п’ять – майже готові до пуску. Польща і Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, так само як низка інших країн».
Загалом, відповідно до рішень Кабінету Міністрів України та укладених між ДП «НАЕК Енергоатом» та американською компанією Westinghouse Electric Company меморандумів, в Україні планується збудувати 9 енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуться на майданчику Хмельницької АЕС.
Раніше Герман Галущенко заявив, що атомна енергетика України стоїть на порозі ренесансу.