Мобілізація українців за кордоном: у Міноборони пояснили, чи можна пройти ВЛК поза межами України
Мобілізація українців за кордоном: у Міноборони пояснили, чи можна пройти ВЛК поза межами України

Мобілізація українців за кордоном: у Міноборони пояснили, чи можна пройти ВЛК поза межами України

На сьогодні в Міноборони не розробляють заходів, які б створювали тиск чи примус на військовозобов’язаних громадян України, які перебувають за кордоном. Втім, українці, які вирішать встати до українських Збройних сил, мають приїхати до України, щоб пройти військово-лікарську комісію.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк.

Він прокоментував інформацію про те, що Міністр оборони України Рустем Умєров нібито сказав, що українці призовного віку, які проживають за межами країни, отримають запрошення з’явитися на призовні пункти Збройних сил України, а на тих, хто не прийде, чекатимуть санкції.

Зараз дивляться

– Мене, чесно кажучи, засмучує надзвичайна увага в інформаційному полі в медіа до всього, що стосується можливості комусь вручити повістку, когось примусити служити тощо. Це створює хибне і небезпечне враження, ніби українці не хочуть боронити свою країну. Таке враження, що через те, що ці питання постійно лунають в медіа, чомусь всіх хвилює, на якому блокпості дають повістку, – сказав він.

Павлюк наголосив, що щодня сотні українців йдуть боронити батьківщину і це є дійсно важливим.

– Ми закликаємо громадян України пам’ятати, що їхній конституційний обов’язок захищати свою державу, і цей обов’язок не зникає від того, що ви не отримали повістки, від того, що в вашому місті недосконалу працює система мобілізації. Цей обов’язок є, в тому числі і тих громадян, які зараз перебувають за кордоном. І міністр оборони закликав їх служити, – сказав він.

Він додав, що на сьогодні на порядку денному немає механізмів тиску і примусу, щоб якимось чином залучити до мобілізації громадян України, які є за кордоном.

– Важливо, що попри відсутність чи наявність цих механізмів, громадяни за кордоном, мали б розуміти, що у них є так само цей обов’язок, бо ви громадяни України. Ми розуміємо усю складність обставини, які, в тому числі, змушували людей виїжджати. Але повномасштабна війна триває вже майже два роки, – сказав він.

Ілларіон Павлюк уточнив, що на сьогодні немає способу, аби пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) за кордоном та стати на облік, тому все це можливо лише по приїзду військовозобов’язаних громадян в Україну.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Навіть ті іноземні громадяни, які виявляють бажання приєднатися до міжнародного легіону, вони, подаючи заявку онлайн все одно приїжджають і всі інші формальності проходять в Україні, – пояснив начальник управління преси та інформації Міноборони.

За словами Павлюка, Умеров загалом говорив про рекрутинг та необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до армії, а розмов про механізми призову немає.

Рекрутинг та мобілізація

Разом з тим, посадовець оборонного відомства повторно уточнив різницю між рекрутингом та призовом військовозобов’язаних.

– Рекрутинг не замість призову, тому що хибне враження, коли Міноборони каже про рекрутинг, що для нас це зараз дуже важливий фокус. Тоді хибне може скластися враження, що відтепер захищає Україну тільки той, хто хоче, а хто не хоче, тому не треба.

Рекрутинг це, перш за все, покращення сервісу підходів до мобілізації тих людей, які готові служити у Збройних силах. Ми їм пропонуємо добровільно, не чекаючи ніякої мобілізації повістки, доєднатися до Збройних сил. Ми пропонуємо вже по певних спеціальностях вибір спеціальності, ким ви хочете служити. Ми хочемо це масштабувати, щоб спеціальність та місце служби в Збройних силах можна було б обирати, – сказав він.

Павлюк наголосив, що попри такі заходи з боку Міноборони це не означатиме, що будуть служити лише ті, хто хоче, а ті, хто не хоче – не треба.

– Це так само не буде означати, що тепер можна обрати тільки не бойові спеціальності, бо не хочеться. Комусь треба буквально фізично боронити Україну. Ворог сам себе не знищить, – пояснив він.

Посадовець Міноборони наголошує, що разом з тим сьогодні у війську існує велика потреба в абсолютно різних спеціальностей, а піти у військо це не означає, що військовий одразу буде в окопі.

Він додав, що при цьому рекрутинг має на меті саме розширення кількості людей, які б пішли у військо. Але разом з тим, рекрутинг не скасовує мобілізацію.

Контекст

Раніше міністр оборони Рустем Умєров в інтерв’ю німецьким виданням Welt та Bild заявив, що військовозобов’язані українці, які поза межами України, мали б мобілізуватися до Збройних сил.

За його словами, особи призовного віку з-поміж українців має з’явитися до призовних пунктів, а в разі невиконання вимоги, як пише Welt, в Міноборони обіцяють “санкції”, хоч і не уточнили, про що саме йдеться.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що військове керівництво запропонувало йому мобілізувати від 450 тис. до 500 тис. осіб.

Теги за темою
Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader