Хронічна хвороба виснаження (CWD), яку неофіційно називають "хворобою зомбі", потенційно може поширитися на людей, вважають деякі вчені. Тривогу було піднято після того, як у листопаді 2023 року в Єллоустонському національному парку на північному заході штату Вайомінг (США) знайшли труп оленя, зараженого CWD.
Як передає Daily Mail, "хвороба оленів-зомбі", схожа на "коров'ячий сказ", передається пріонами. Симптомами називають втрату ваги, втрату координації та інші зрештою фатальні неврологічні порушення. Мозковий вірус призводить тварин до неадекватного стану, вони пускають слину й перестають боятися людей.
CWD фіксували у оленів і споріднених видів. Доктор Корі Андерсон, співдиректор програми Центру досліджень і політики в галузі інфекційних захворювань, у коментарі The Guardian не виключив, що в майбутньому хвороба може передатися людині.
"Ми говоримо про можливість виникнення чогось подібного... Ніхто не каже, що це обов'язково станеться, але людям важливо бути готовими", – зазначив учений.
Андерсон є автором дослідження, зосередженого шляхах передачі CWD. Експерт зазначив: це захворювання "незмінно смертельне, невиліковне та дуже заразне".
"Занепокоєння викликає те, що в нас немає ефективного та простого способу викорінити вірус ні серед тварин, яких він заражає, ні в навколишньому середовищі, яке він забруднює", – заявив доктор Андерсон.
Вперше "зомбі-хворобу" виявили в оленів на південному сході Вайомінгу в 1985 році. За даними Геологічної служби США, за останні роки вірус поширився на більш ніж 31 американський штат, дві канадські провінції і навіть Південну Корею.
Минулого місяця Служба національних парків США заявила: "Нині немає доказів того, що CWD може заразити людей або види домашніх тварин". Але водночас відомство попередило мисливців: "Не рекомендується вживати тканини тварин, інфікованих CWD".
За даними Центрів із контролю та профілактики захворювань, дослідження показали, що "хвороба зомбі" становить ризик для приматів, включаючи мавп.
"Ці дослідження викликають побоювання, що є ризик для людей", – заявили в агентстві.
Представники парку в Єллоустоні заявили, що вони спостерігають за ситуацією, щоб оцінити, наскільки далеко захворювання може поширитися по їх території і визначити райони, схильні до підвищеного ризику.
Як раніше писав OBOZ.UA, лікарні на півночі Китаю заповнені дітьми з недіагностованою пневмонією. Починаючи від середини жовтня країна зіткнулася з різким зростанням кількості випадків респіраторних захворювань.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!