Зміна оцінки нерухомості та реформа ПДФО: Кабмін затвердив Нацстратегію доходів
Зміна оцінки нерухомості та реформа ПДФО: Кабмін затвердив Нацстратегію доходів

Зміна оцінки нерухомості та реформа ПДФО: Кабмін затвердив Нацстратегію доходів

Кабінет міністрів України затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки.

Як заявили в Міністерстві фінансів України, документ має стати ключовим елементом для зміцнення економіки та фінансової системи в Україні.

Зазначається, над розробкою стратегії працювало Міністерство фінансів з іншими відомствами за активної участі представників бізнесу, а також за результатами проведених консультацій з міжнародними партнерами, зокрема МВФ, Світового банку, ОЕСР.

Зараз дивляться

Головною метою Стратегії визначено важливі напрямки, які включають:

  • посилення фіскальної спроможності України;
  • адаптацію податкового та митного законодавства до стандартів ЄС;
  • створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання.

– Важливим завданням для досягнення цієї комплексної мети в рамках Стратегії передбачено створення надійної, прозорої та клієнтоорієнтованої системи у податковій і митній сферах, яка здатна забезпечити довіру громадян та бізнесу до державних інституцій, — йдеться у повідомленні Мінфіну.

В міністерстві вказують, що реалізація Стратегії відбуватиметься послідовно. На перших етапах планується внутрішня реформа податкових та митних органів, яка є ключовою для підготовки до подальших змін. Реформа полягає в обмеженні втручання контролюючих органів у діяльність бізнесу через консолідацію даних і перехід на роботу зі знеособленою інформацією.

Наступним кроком має відбутися відновлення рівня довіри платників податків до органів, що є критичним для успішності нових податкових ініціатив. Лише після цього буде запроваджено заходи податкової та митної політик.

– Загалом зі Стратегією Україна рухатиметься до створення міцної та прозорої фінансової системи, готової відповідати сучасним міжнародним вимогам, – додається у повідомленні.

Реформування ПДФО

Національна стратегія доходів також передбачає надання податковій доступу до інформації про банківські рахунки платників податків, а також відновлення прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) замість нинішньої фіксованої ставки 18%.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Відновлення прогресивної шкали ставок з однією або двома значно вищими ставками ПДФО для частини доходу осіб з високими доходами, що перевищують встановлений законом рівень; заміна мінімального неоподатковуваного податку на надання персональної соціальної допомоги особам з низьким рівнем доходу, – йдеться в документі.

Крім того, передбачено перегляд пільг і спецумов оподаткування ПДФО, а також впровадження ефективної стимулюючої системи податкових відрахувань (повернення сплачених податків), пов’язаних із витратами на розвиток особистого трудового потенціалу, навчання дітей, створення або розширення власного бізнесу, самостійне поліпшення житлових і побутових умов, лікування та інше.

Реформування ПДФО узгоджуватимуться за змістом і в часі із заходами реформи спрощеної системи оподаткування (ССО), щоб запобігти зловживанням і зменшити стимули для підміни офіційних трудових відносин цивільно-правовими відносинами з фіктивними самозайнятими особами.

Паралельно з упровадженням реформи ПДФО буде запроваджено зміни до законодавства, відповідно до яких контролюючим органам буде надано можливість посилити контроль за доходами та витратами фізосіб шляхом надання контролюючим органам доступу до банківської інформації про рух коштів на рахунках платників податків.

У документі підкреслюється, що до початку реформи потрібно провести реформу податкового адміністрування в частині забезпечення конфіденційності та захисту даних у системах Державної податкової служби.

Удосконалення оподаткування нерухомості

В тексті Нацстратегії також пропонується впровадити модель оподаткування нерухомого майна на підставі оціночної вартості замість чинної системи, коли суму податку розраховують на підставі площі об’єктів нерухомості та виходячи з мінімального розміру заробітної плати.

Так, Фонд держмайна має у 2024-2025 роках затвердити нормативно-правовий акт, який визначить правові підстави здійснення процедури оцінки майна, що відображає їхню поточну ринкову вартість і яку можна використовувати з метою оподаткування.

Крім того, у 2026-2027 роках має бути проведена оцінка нерухомості, дані про яку містяться в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, а також наповнена інформаційна база про оціночну вартість.

Також протягом 2027-2028 рр. фахівці Мінфіну, Податкової служби, ФДМ і Мін’юсту мають розробити модель оподаткування об’єктів нерухомості, виходячи з їхньої оціночної вартості.

Теги за темою
Кабмін уряд Мінфін
Джерело матеріала
loader
loader