В Україні немає грошей на мобілізацію 500 тис. людей: Железняк озвучив підрахунки
В Україні немає грошей на мобілізацію 500 тис. людей: Железняк озвучив підрахунки

В Україні немає грошей на мобілізацію 500 тис. людей: Железняк озвучив підрахунки

Україні не вистачає грошей на додаткову мобілізацію 500 тис. осіб. Фінансування військових потреб у держбюджеті було зменшено на 300 млрд грн, і коштів поки що недостатнього навіть для фінансування поточного особового складу та потреб армії.

Про це заявив в інтерв'ю перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос"). Однак, за його словами, у новому законопроєкті про мобілізацію взагалі не вказано жодних цифр.

"Я читав текст законопроєкту (про мобілізацію. – Ред.) і я там не бачив ані 500 тис. (грн. – Ред.), ані 100 тис., ані навіть 50 тис. Наскільки я пам'ятаю, теза про 500 тис. була озвучено на пресконференції пана президента. Чи є гіпотетично гроші на додаткову мобілізацію 500 тис. чоловік тут і зараз до армії? Ні, немає", – заявив нардеп.

Він наголосив, що такий висновок можна зробити, виходячи з показників, закладених у держбюджеті на 2023 та 2024 роки. Так, у 2023 році до бюджету було закладено військові витрати в сумі 1,9 трлн грн, у бюджеті-2024 – вже 1,6 трлн грн.

"Це мінус 300 млрд, які ми будемо шукати, і це переговорна позиція з нашими партнерами, але така математика нас призводить до висновку, що грошей вже не вистачає на поточну кількість і потреби армії. Якщо ми хочемо збільшити особовий склад на 500 тис (людей. – Ред.), то це буде приблизно 580 млрд (грн. – Ред.) у плюс. Таких грошей, на жаль, ми знайти не зможемо", – повідомив Железняк.

Нардеп нагадав, що Україна забезпечує фінансові потреби армії виключно власним коштом. Тобто за рахунок податкових, митних та інших надходжень до держбюджету.

"Міжнародні партнери не фінансують військові витрати. Відповідно, хороша новина наразі в тому, що в законі цифри немає. Тому умовно, якщо це демобілізація 500 тис. і мобілізація 500 тис. – найбільш грубий варіант – тоді теоретично не збільшуємо кількісний склад і якось гроші на це знайти можна, якщо це дуже поступово... Все перетворюється на політичну складову, і це найгірше. Я не знаю, яка зараз реальна потреба в армії, я можу чітко говорити лише про фінанси", – резюмував Железняк.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше у Міністерстві фінансів заявили, що поки не знають, де взяти кошти на проведення додаткової мобілізації, адже бюджет країни виснажений. Відомство очікує від Міноборони та Генштабу ЗСУ пропозицій щодо відшкодування витрат на заклик півмільйона людей до армії.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader