Про це 24 Каналу заявив політолог Володимир Фесенко, зауваживши, що українцям ще треба боротися. Дуже добре, що це розуміють партнери України на Заході.
"Ірпінь та Буча в масштабах усієї країни. Навряд чи цей сценарій буде прийнятним для більшості українців", – сказав політолог.
Проблема не в Україні
Нині у США почалася передвиборча боротьба. Там суперечка між республіканцями та демократами. Вона внутрішня і не пов'язана з Україною.
"Врешті-решт розв'яжуть, адже там питання, які стосуються самих американців. Щодо них треба знайти компроміс. Після цього, думаю, буде допомога для України", – наголосив Фесенко.
Орбан – проблема не лише для України
Серед деяких західних політиків є певні егоїстичні настрої – і в США, і в Європі. Однак, їх меншість. Тим часом більшість європейських лідерів, які раніше виступали за переговори з Владіміром Путіним, скептично ставилися до України, зокрема, щодо євроінтеграції, тепер це підтримують. Окрім прем'єра Угорщини Віктора Орбана. Також є політики, які коливаються щодо питання євроінтеграції, але не блокують процес.
Особливо Німеччина, Франція, які раніше були скептиками України, зараз підтримують процес. Через Орбана виникли затримки певні. Він постійно уповільнює і процес санкцій проти Росії, і допомогу Україні. Чинник Орбана є проблемою не лише для нас, а і для ЄС,
– зазначив політолог.
Адже в Євросоюзі діє принцип консенсусу, коли усі країни мають дати згоду. А це – певна проблема, тож в ЄС планують змінювати порядок ухвалення рішень.
Європейські політики розуміють, що, можливо, за кілька років війна прийде і до Європи, якщо Путіна не зупинити в Україні. Тому треба готуватися до цього та водночас допомагати українцям.
Тим часом Німеччина, яку раніше багато критикували щодо допомоги Україні, є головним європейським донором для української держави.
"Стратегічне розуміння підтримки України є. Заважають поточні проблеми – їх стало більше", – сказав Володимир Фесенко.
Рішення ЄС щодо початку переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу показало, що європейські країни можуть знайти компроміс. Поки що ситуація в ЄС більш прогнозована, аніж в інших країнах. У США ситуація складніша.
"Більшість республіканців, не всі, підтримують Україну. Білий дім також нас підтримує. Сподіваюся, що вже у січні питання підтримки України розв'яжуть", – наголосив політолог.
Підтримка України від партнерів: важливо
- У США тривають дебати щодо рішення про допомогу для України. Однак українська держава продовжує отримувати військову допомогу від країни. Так Сполучені Штати виділили черговий пакет допомоги на 250 мільйонів доларів.
- Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, США стовідсотково підтримують Україну. Міністр оборони Сполучених Штатів наголосив, що підтримка продовжиться.Питання фінансової допомоги поставатиме до того моменту, поки країна не запустить власну економіку у потрібних обсягах.
- Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк заявив, що протягом 2023-го року партнери України змінили ставленнядо ходу та фіналу війни. А також – до Росії. Союзники розуміють, що треба вкладатися у війну, аби перемогла Україна.