Про це він розповів у програмі «Культ особистості».
«Почнемо з 2023 року. Ми його закінчили і формально у нас усе дуже біленько, гарненько, у нас із вами не було жодного дня затримки соціальних виплат, у нас із вами ріст економіки десь на рівні 4,5%, може, трошки більше, у нас із вами Національний банк наростив валютні резерви, того року була безпрецедентна цифра – 41 мільярд доларів, такої кількості не було з початку незалежності», - розповідає Олег Пендзин.
Тобто, констатує він, формально все більш-менш нормально виглядає, ще й нарощується загальний обсяг виробництва воєнної техніки, обіцяється на 2024 рік індексація соціальних стандартів, ми готуємося удвічі піднімати мінімальну заробітну платню. А якщо ще й пройтися великими містами, Києвом, додає економіст, то побачимо магазини з повними полицями, ресторани, клуби працюють, люди ходять у кінотеатри, театри.
«Ніби країна живе, незважаючи на війну, достатньо комфортно, принаймні у тій частині, яка є більш безпечною, я не говорю про лінію зіткнення і ті території, які безпосередньо прилягають до неї. Але, коли починаємо копати глибше, намагаючись зрозуміти, у чому причина такого комфорту, хай відносного, але комфорту, ми починаємо розуміти, що основне джерело такого комфортного життя – це макрофінансова допомога», - пояснює Олег Пендзин.
Як нагадує гість програми, у 2023 році ми отримали від наших партнерів більше 40 мільярдів доларів, і це тільки макрофінансова допомога. За його словами, якщо врахувати, що весь ВВП України цього року буде десь на рівні 150 мільярдів, то 40 мільярдів, отриманих у державний бюджет, це надзвичайно велика цифра, це чверть того, що ми зробили. Тому, констатує експерт, допомога – це і є та основа, на якій вибудовується той комфорт, у якому ми сьогодні з вами живемо.
Також Politeka писала про те, що Шейтельман розповів про початок блокування Яндекс у Латвії.