Печія є поширеним симптомом кислотного рефлюксу, стану, у якому частина вмісту шлунка потрапляє у стравохід.
Це створює пекучий біль у нижній частині грудної клітки. Періодична печія є звичайним явищем і викликає занепокоєння, якщо причина появи є вживання гострої їжі.
Якщо печія виникає частіше, це може свідчити про серйозні захворювання. Про це повідомляє лікар Тарас Жиравецький у своєму ТГ-каналі.
Симптоми печії
Симптоми печії можуть змінюватись від легкого до сильного дискомфорту. Найпоширенішим симптомом печії є відчуття печії у грудях та горлі. Також печія може супроводжуватися тиском, болем у грудній клітці, нудотою, гірким смаком у роті, підвищеним газовиділенням, кашлем та хрипотою.
Перша допомога при печії
Якщо у вас різко почалася печія, перша допомога в домашніх умовах включатиме наступні варіанти:
• Випити склянку мінеральної лужної води.
• Прийняти ліки проти печії.
У більшості випадків печію можна лікувати вдома за допомогою безрецептурних ліків та змін способу життя, які викликають це почуття. Сучасним аналогом соди є антацидні препарати на основі солей магнію, кальцію та алюмінію (Ренні, Гастал, Гавіскон), дія яких заснована на нейтралізації кислот та ферментів, що потрапили в стравохід.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Раніше ми повідомляли, що від них прищі ростуть, як гриби після дощу: з якими продуктами треба бути обережнішими.