Падіння Іл-76: Кремль розповів про розслідування
Падіння Іл-76: Кремль розповів про розслідування

Падіння Іл-76: Кремль розповів про розслідування

Дмитро Пєсков висунув умову для того, щоб проводилось міжнародне розслідування аварії Іл-76.

Російська влада погодиться на міжнародне розслідування аварії Іл-76 під Бєлгородом, але якщо воно розглядатиметься як злочин української влади. Таку заяву зробив речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу у четвер, 25 січня.

Зокреме, журналісти попросили його прокоментувати висловлювання президента України Володимира Зеленського про необхідність міжнародного розслідування інциденту.

“Якщо він має на увазі міжнародне розслідування злочинних дій київського режиму – воно однозначно потрібне”, – заявив Пєсков.

На питання, для чого був збитий цей літак і чи це було навмисним актом, представник Кремля сказав: “У вас же має бути телефон адміністрації президента Зеленського. Зателефонуйте і поставте це питання”.

Дмитро Пєсков стверджує, що “українці вбили своїх полонених” і це, на його думку, “жахливий акт”, який у нього “не вкладається в голові”.

“Яким чином це позначиться на перспективах продовження цього процесу (обміну полоненими – ред.), вам ніхто не скаже”, – зазначив Пєсков і додав що “поки що незрозуміло до кінця, що сталося, лише вчора слідчі почали вивчати останки літака”.

Тим часом російські ЗМІ повідомили, що знайдені обидві “чорні скриньки” літака Іл-76.

Нагадаємо, 24 січня літак Іл-76 розбився у Бєлгородській області РФ. Російське Міноборони стверджує, що в літаку нібито були українські полонені, яких везли на черговий обмін. Втім, Українська правда з посиланням на джерела у Генштабі ЗСУ повідомила, що у Іл-76 були ракети для ЗРК С-300, якими росіяни часто обстрілюють Харків з району Бєлгорода.

Пізніше в ГУР підтвердили, що у той день мав відбутися обмін полоненими, але цього так і не сталося. А росіяни опублікували список з 65 українських полонених, які нібито загинули під час катастрофи. Проте, як з’ясували українські журналісти, дані принаймні 17 людей з оприлюдненого списку збігаються з даними 17 бійців ЗСУ, яких обміняли ще 3 січня.



Теги за темою
Україна розслідування Літак
Джерело матеріала
loader
loader