Гендиректор пояснив, що державні виробництва формально є прибутковими, а насправді перебувають на дотації.
ДП Ліси України остаточно ліквідувало цехи з переробки деревини у всій Україні. Про це сьогодні, 26 січня, енеральний директор підприємства Юрій Болоховець.
“Ліквідація переробки – болюча тема. Значно приємніше створювати, ніж закривати. Але іноді потрібно приймати непопулярні рішення”, -зазначив керівник.
Гендиректор пояснив, що державні виробництва формально є прибутковими, а насправді перебувають на дотації.
Болоховець навів приклад роботи цеху однієї з філій підприємства, яка спеціалізується на заготівлі дуба й виробляє паркетну дубову ламель. Його прибуток за 10 місяців 2023 року становив 8,3 млн грн, але цех отримує дуб за собівартістю, що набагато менше за ринкову ціну.
“Якби ту саму круглу деревину реалізувати через відкриті торги, філія могла б заробити 24,1 млн грн. Формально рентабельність цеху 58%, насправді підприємство недоотримало 16 млн грн”, – пояснив гендиректор підприємства.
Він також зазначив, щотака ситуація практично у всіх переробних цехах.
За словами Болоховця, цехи підприємства торік переробили 0,9 млн куб. м деревини, ринкова вартість якої 2,15 млрд грн. Реалізовано 0,4 млн куб. м. пиломатеріалів на суму 2,3 млрд грн. Різниця – 150 млн грн, що в рази менше, ніж витрачено на виробництво.
“Окрім тягаря у вигляді дотацій цехам, позбудемося ще і значної частки корупції, що також, безумовно, сприятиме збільшенню доходів ДП”, – констатував Болоховець.
Гендиректор висловив упевненість, що вже після першого півріччя цього року буде видно перші позитивні результати “непопулярного рішення”.
Раніше повідомлялося, що у Хмельницькій області в заповіднику незаконно зрізали понад 2000 дерев. Тоді збитки оцінили у 70 млн гривень.
А у лісгоспі на Львівщині викрили криптоферму. Підпільний центр з майнінгу криптовалют організувало керівництво Рава-Руського лісового господарства.