Про це сказав заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква в інтерв'ю Reuters, передає Укрінформ.
«Ми, безумовно, запрошуємо Китай взяти участь у саміті на найвищому рівні, на рівні президента Китайської Народної Республіки... Участь Китаю буде для нас дуже важливою. Ми працюємо з китайською стороною. Ми залучаємо наших партнерів у світі, щоб вони донесли до китайської сторони, наскільки важливою є участь у такому саміті», - сказав Жовква.
Швейцарія погодилася прийняти «мирний саміт» щодо України, але дата чи конкретне місце поки не визначені. За словами Жовкви, сторони все ще працюють над деталями.
«Ми будемо говорити про певну дорожню карту (на саміті – ред.) для реалізації цієї Формули (миру – ред.)», - сказав Жовква.
Як пише видання, Китай має тісні зв'язки з Росією і утримується від критики її вторгнення в Україну. Водночас Пекін також заявив, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні поважатися, і запропонував допомогу в посередництві у конфлікті.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні на Мальті відбулася третя зустріч на рівні радників із зовнішньої політики та національної безпеки щодо Формули миру. Участь у ній взяли представники з 66 країн, а також міжнародних організацій.
14 січня у Давосі учасники зустрічі радників з питань національної безпеки та зовнішньополітичних радників країн щодо імплементації Формули миру розглянули другу п’ятірку пунктів Української формули миру та напрацювання з їх реалізації.
Також Президент України Володимир Зеленський і Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амгерд вже домовилися про початок підготовки до проведення у Швейцарії Глобального саміту миру на рівні лідерів держав.
Раніше Жовква заявляв, що Глобальний саміт миру, який ініціює Україна, може відбутися вже в лютому цього року.
Фото: ОП