В Україні заборонили використовувати сперму загиблих військових, вдови не зможуть мати від них дітей
В Україні заборонили використовувати сперму загиблих військових, вдови не зможуть мати від них дітей

В Україні заборонили використовувати сперму загиблих військових, вдови не зможуть мати від них дітей

Верховна Рада наприкінці листопада підтримала в цілому законопроєкт, який дозволяє українським воїнам безплатно зберігати свої репродуктивні клітини у кріобанках, аби згодом можна було їх використати у разі втрати репродуктивних функцій. Однак вдова загиблого воїна не зможе народити дитину у випадку його загибелі. Про це у Facebook написала медичний адвокат Олена Бабич.

До неї звернулася вдова військовослужбовця, якій відмовили у такій послузі. Молода жінка разом із чоловіком мріяли мати дітей. Тож перед тим, як його мали відправити на фронт, вони оформили усі необхідні документи - договір, довіреність на дружину, заяву щодо використання сперми для народження такої бажаної спільної дитини. Проте згодом чоловік загинув.

- Нещодавно наші законодавці так сильно переймались за фінансову складову кріоконсервації біологічного матеріалу військовослужбовців, що прийняли закон, яким… заборонили використовувати сперму військового після його загибелі. З березня клініки будуть зобовʼязані її утилізовувати. От як пояснити вбитою горем жінці, яка буквально пару місяців назад оформлювала з чоловіком документи, щоб народити дитину, що поки її чоловік боронив державу і загинув, наші законотворці буквально позбавили його права бути батьком після своєї смерті?! - йдеться у повідомленні.

Адвокат зізнається, не може зрозуміти мотивів прийняття цієї заборони. Адже вдовам доведеться шукати «обхідні шляхи», щоб мати таку бажану дитину від коханого чоловіка, який загинув, захищаючи державу.

  • Закон про який каже Бабич, Верховна Рада ухвалила 22 листопада 2023 року. Його назва: "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)". Закон набере чинності 22 березня 2024 року. У пункті 3 Передкінцевих і перехідних положень закону нардепи додали наступну норму: "у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією".
  • У День Соборності, 22 січня, Володимир Зеленський вніс на розсуд депутатів законопроєкт про множинне громадянство. Розрахунок на те, що “право на два паспорти” отримають всі українці, не виправдався.
Теги за темою
Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader