Потрібна модернізація виробничих потужностей: у Міноборони розповіли про плани оборонпрому на 2024 рік
Потрібна модернізація виробничих потужностей: у Міноборони розповіли про плани оборонпрому на 2024 рік

Потрібна модернізація виробничих потужностей: у Міноборони розповіли про плани оборонпрому на 2024 рік

Основна амбітна ціль Міністерства оборони України на 2024 рік – збільшення виробництва зброї вітчизняного зразка. Водночас для того, щоб українські виробники почувалися впевнено і бачили власні перспективи, їх треба забезпечити довгостроковими контрактами.

Про це в інтерв'ю виданню NV розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. Він наголосив, що у 2023 році український ОПК став значно прогресивнішим та продуктивнішим, порівняно з минулими роками.

"Амбітна ціль на поточний рік – збільшення виробництва", – повідомив заступник міністра.

Він зазначив, що президент Володимир Зеленський поставив завдання збільшити спроможності вітчизняного ОПК. Зокрема, має бути збільшено виробництво різних типів озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів. На ці цілі буде спрямовано значну частину оборонного бюджету України на 2024 рік.

Гаврилюк нагадав, що цьогоріч на статтю "озброєння, військова техніка та боєприпаси" для ЗСУ виділяється 257 мільярдів гривень. Він висловив переконання, що наш ОПК здатний стати "локомотивом всієї нашої економіки", ба більше, це створить конкурентних гравців для світового ринку озброєнь.

Водночас заступник міністра звернув увагу на важливий момент – українські виробники мають почуватися впевнено і бачити власні середньострокові та довгострокові перспективи. Для цього треба забезпечити їм довгострокові контракти.

"Наявність гарантованих державних контрактів – це реальна можливість модернізації виробництв, запуску ліній нової продукції, створення робочих місць і стимуляція ринку праці. Це потреба на відповідні спеціальності. А відтак – завдання на підготовку спеціалістів для ОПК для наших вищих та професійних навчальних закладів. Це цикл, який дозволить оживити чимало галузей економіки", – пояснив Гаврилюк.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що Україна перебуває у першій трійці держав з виробництва безпілотників. Західні країни звертаються до Києва із пропозиціями співпрацювати у цій сфері. За словами Данілова, саме приватні компанії активно перебудовуються на військові рейки та виробляють дрони для наших військових на фронт.

Як повідомляв OBOZ.UA, глава МЗС Франції Стефан Сежурне заявив, що його країна має намір спільно посилювати можливості України у виготовленні систем озброєння на українській території. Париж рішуче засуджує удари РФ по цивільних об'єктах та обіцяє стояти пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки потрібно.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader