СБУ оголосила підозру чиновникам Міноборони та менеджерам «Львівського арсеналу» у справі розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів
СБУ оголосила підозру чиновникам Міноборони та менеджерам «Львівського арсеналу» у справі розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів

СБУ оголосила підозру чиновникам Міноборони та менеджерам «Львівського арсеналу» у справі розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів

За даними джерел «Української правди» в правоохоронних органах, йдеться, зокрема, про колишнього керівника Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва, нинішнього керівника цього департаменту Тоомаса Нахкура і керівника «Львівського арсеналу» Юрія Збітнєва.

Служба безпеки України повідомила про підозру у розкраданні 1,5 мільярда гривень на закупівлі снарядів для ЗСУ колишньому та чинному керівникам Департаменту військово-технічної політики Міноборони, керівнику та директору «Львівського арсеналу», а також представнику іноземної фірми.

За даними слідства, у серпні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Потім Міноборони перерахувало на рахунки підприємства гроші, однак артснаряд компанія не відправила, а отримані кошти вивела у тінь.

Як повідомили в СБУ, п'ятьом фігурантам провадження 27 січня цього року оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Про оголошення відповідної підозри також повідомив Офіс Генерального прокурора.

Згідно з даними джерел «Української правди» в правоохоронних органах, йдеться, зокрема, про колишнього керівника Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва, нинішнього очільника цього департаменту Тоомаса Нахкура і керівника «Львівського арсеналу» Юрія Збітнєва.

Варто зазначити, що 26 січня Північний апеляційний госпсуд підтвердив рішення суду першої інстанції про стягнення на користь Міноборони 1,5 млрд грн з компанії «Львівський арсенал». У рамках цієї справи накладено арешт на рахунки та інше рухоме та нерухоме майно, що належать фірмі «Львівський арсенал». Ухвала вже пред’явлена до органів Державної виконавчої служби України до виконання.

31 січня 2023 року керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін та журналістка Яніна Соколова повідомили, що Лієв виправдовував незаконний референдум у Криму. Колишній чиновник відповів, що це вкид, а його слова перекрутили. 1 лютого він заявив, що йде з посади в Міністерстві оборони, адже його подальше перебування на ній «може зашкодити міністру».  

  • Читайте також: «Українська правда» вибачилася за новину про нібито російський паспорт Олександра Лієва. Інформацію спростували

Як відомо, раніше Олександр Лієв працював виконавчим директором Національної суспільної телерадіокомпанії України. Він звільнився у березні 2019 року, за його словами, через зміну структури управління. У квітні того ж року Державне бюро розслідувань відкрило провадження через начебто зловживання службовим становищем у НСТУ та закупівлю аудіовізуального обладнання на 15 мільйонів гривень.

Фото: СБУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
СБУ Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader